Reklama

Nie będzie nowego placu zabaw na Smoczce

Opublikowano:
Autor:

Nie będzie nowego placu zabaw na Smoczce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnim czasie w Mielcu pojawiło się sporo nowych placów zabaw. Niestety, ich liczba jest wciąż niewystarczająca. Na nowe miejsce do zabawy dla dzieci liczyli szczególnie rodzice ze Smoczki, ale w planach inwestycyjnych miasta nie uwzględniono takich potrzeb mieszkańców.

Mamy z okolic ulicy Chałubińskiego na Smoczce muszą obejść się smakiem, bo krążące opinie dotyczące budowy nowego placu zabaw w tym rejonie okazały się plotką. Rodzice liczyli na działania urzędu miasta, ponieważ w okolicy nie ma miejsca, w którym dzieci mogłyby bawić się popołudniami.

Do godz. 16.30 najmłodsi mogą korzystać z dobrodziejstw pobliskiego przedszkola, na terenie którego znajduje się plac zabaw. Niestety, wraz z zamknięciem placówki zamykana jest także brama. Dodatkowo w ostatnim czasie władze przedszkola były zmuszone całkowicie zamknąć jedyny w okolicy plac zabaw z powodu dewastacji.

– Wieczorami na tym placu przesiaduje okoliczna młodzież, to, co tam się wyprawia, przechodzi ludzkie pojęcia. A przez to najbardziej cierpią dzieci – mówi jedna z mam. – W pobliżu nie ma innego miejsca, gdzie można spędzić czas z dzieckiem tak, żeby się wybawiło, bo 30-letnia huśtawka, która znajduje się niedaleko, nie jest atrakcyjna, a o bezpieczeństwie już nie mówię – dodaje kobieta. 

W ostatnim czasie oddanych do użytku zostało 8 placów zabaw  – na Górce Cyranowskiej, na osiedlu Rzochów, przy ulicach: Kochanowskiego, Szafera-Brekieszów, Rzecznej, Żurawskiego, w parku Oborskich i na osiedlu Miasteczko Młodego Robotnika - na tym tegoroczne inwestycje się kończą. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE