Reklama

Nawałnica w powiecie mieleckim, setki ludzi bez prądu!

Opublikowano:
Autor:

Nawałnica w powiecie mieleckim, setki ludzi bez prądu!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niestety niebezpieczne fronty burzowe nadal nawiedzają Mielec i powiat mielecki. Jak informują służby wojewody podkarpackiego na terene całego województwa trwa własnie usuwanie awarii, które wywołane były przez zniczenia, jakie wywołała burza.


 

 Na terenie całego Podkarpacia w poniedziałek 29 czerwca doszło do niebezpiecznego zjawiska frontu burzowego, któremu towarzyszył obfity deszcz i grad. Strażacy zarejestrowali ponad 150 zdarzeń, które wymagały natychmiastowej interwencji.

W poniedziałek po przejściu w godzinach popołudniowych frontu burzowego na terenie całego woj. podkarpackiego odnotowano 159 zdarzeń / interwencji.

Najwięcej w powiatach: przemyskim - 30, lubaczowskim - 20, krośnieńskim - 20, leżajskim - 15, jasielskim - 15 i przeworskim - 15.

Były to głownie zdarzenia dotyczące połamanych drzew, gałęzi, udrażniania przepustów ,pompowania wody, lekkich uszkodzeń budynków gospodarczych i mieszkalnych.

Sytuacja na rzekach stabilna stany średnie i wysokie. W rejonie Mielca bez prądu pozostaje 1250 odbiorców , w rejonie Lubaczowa 600,  w rejonie Krosna 400 i w rejonie Lubaczowa 100 - razem na terenie woj. 2350 odbiorców - trwa usuwanie awarii.

 


Czytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE