Reklama

Nauczyciele z mieleckiej szkoły na kwarantannie

Opublikowano:
Autor:

Nauczyciele z mieleckiej szkoły na kwarantannie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 9 nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu przebywa na kwarantannie. Szkoła jednak zorganizowała zastępstwa i dalej pracuje normalnie.

Część nauczycieli będą przebywać na kwarantannie do niedzieli a część do poniedziałku. Za nieobecnych nauczycieli dyrekcja szkoły zorganizowała zastępstwa. 

CZYTAJ TAKŻE:>>>Uwaga rodzice! W gminie powstanie nowy żłobek

- Tak, jest taki przypadek w jednej ze szkół. Wszystkie szkoły mają opracowane procedury zgodne z wytycznymi zarówno Głównego Inspektora Sanitarnego oraz kuratorium. Wszyscy dyrektorzy te procedury mają i zgodnie z nimi postępują - potwierdza wicestarosta Andrzej Bryła. 

Dodaje, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana, będzie oceniana i będą podejmowane odpowiednie decyzje - takie są wytyczne między innymi naszego rządu. Wicestarosta przypomina, że wszystkie działania podejmowane w związku z epidemią covid-19 koordynuje inspekcja sanitarna, a dyrektor szkoły funkcjonuje zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. 
 

- Od jakiegoś czasu obowiązują nowe wytyczne w sprawie długości okresu kwarantanny i w sprawie kierowania osób do badań. W tej chwili nie było takiej potrzeby, żeby wprowadzić jakiekolwiek ograniczenia w nauczaniu szkolnym. Osoby, które zostały wytypowane przebywają na kwarantannie, a dyrektor robi wszelkie czynności żeby zabezpieczyć opiekę nad młodzieżą i w miarę możliwości ciągłość prowadzenia zajęć - przekazuje Andrzej Bryła.


Wcześniej w powiecie mieleckim swoją stacjonarną działalność zawiesiły Zespół Szkół w Jaślanach oraz Szkoła Podstawowa w Otałęży. O tym pisaliśmy TUTAJ>>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE