Reklama

Nasi najzdolniejsi 26/2017

Opublikowano:
Autor:

Nasi najzdolniejsi 26/2017 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W cyklu "Nasi najzdolniejsi" przedstawiamy troje uzdolnionych uczniów Gimnazjum w Chorzelowie. Zgodnie podkreślają, że swoje sukcesy odnieśli dzięki pomocy nauczycieli.

Anna Szumacher
Jest uczennicą kl. III a i mieszka w Chorzelowie. Jest m.in. laureatką Kuratoryjnego Konkursu "Architektoniczne Podróże po Podkarpaciu", w którym zajęła II miejsce, finalistką Powiatowego Konkursu Matematycznego "Mathematicus". Została też wyróżniona w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego oraz otrzymała  nagrodę w Powiatowym Konkursie Literackim "Wydajemy własną książkę".

Brała ponadto udział w różnych konkursach technicznych, jak Gimtech, czy konkursie wiedzy o ruchu drogowym. Ma również najwyższą średnią ocen w gimnazjum. Za wszystkie swoje osiągnięcia otrzymała nagrodę wójta gminy.

- Najważniejsze są dla mnie osiągnięcia w konkursach plastycznych, ponieważ dotyczą mojej pasji – mówi Anna. Uczennica chce nadal kształcić się w kierunku plastycznym. Wybrała V LO w Krakowie – jedną z najlepszych szkół średnich w Polsce. 

W wolnym czasie lubi oglądać filmy i seriale, słucha muzyki i jeździ konno. Często także rysuje, najchętniej ołówkiem. – W ten sposób mogę oddać najwięcej szczegółów, mogę pokazać siebie – mówi.

Z perspektywy trzech lat nauki w gimnazjum dobrze ocenia swoją szkołę. – Mogłam się tutaj dużo nauczyć, spotkać ciekawych ludzi – twierdzi. – Dużo zawdzięczam pani Elżbiecie Babuli, która była moją wychowawczynią, przygotowywała mnie do konkursów i rozwijała talenty. – Najważniejsze to dobrze przeżyć życie – uważa Anna. – Warto czerpać z niego jak najwięcej, rozwijać się w tym, w czym jesteśmy najlepsi.

Julia Sosińska
Chodzi do klasy I b, mieszka w Chorzelowie. Zajęła I miejsce w VI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Piosenki pt. "Barwy mojej Ojczyzny" i I miejsce w Powiatowym Turnieju Poezji i Prozy "Zawsze wierni". Jest laureatką Regionalnego Konkursu Poezji i Pieśni Religijnej i otrzymała wyróżnienia w II edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy "Zawsze wierni" oraz Powiatowym Konkursie Literackim "Wydajemy własną książkę". W ubiegłym roku szkolnym otrzymała także nagrodę wójta gminy za wyniki w nauce i osiągnięcia.

Jej pasją jest taniec. Tańczy od 8 lat i osiągnęła bardzo wysoką jak na swój wiek klasę taneczną "C". Jest też finalistką mistrzostw okręgu podkarpackiego w tańcu towarzyskim. Chciałaby na razie rozwijać tę pasję – na ćwiczenia poświęca 3 popołudnia w tygodniu, czasem więcej.

Mimo to Julia nie narzeka na brak wolnego czasu. Lubi czytać i oglądać filmy, ogląda także pokazy i szkolenia taneczne. – Marzę o tym, żeby kiedyś zwyciężyć w jakimś wielkim turnieju tanecznym – mówi Julia. – Uważam, że w życiu nie trzeba się poddawać, ale dążyć do celu nawet wtedy, kiedy coś nie wychodzi – dodaje.

Krzysztof Naprawa
Chodzi do klasy III a i mieszka w Chorzelowie. W pierwszym półroczu uzyskał najwyższą średnią w gimnazjum i również jest laureatem nagrody wójta gminy. Jest także finalistą Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Przedmiotowego Konkursu z Geografii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Przedmiotowego Konkursu z Języka Angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Zajął IV miejsce w Olimpiadzie Języka Angielskiego odbywającej się pod patronatem Szkoły Języków Obcych Eureka i otrzymał wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego.

- Wszystkie te sukcesy są ważne i motywujące – uważa. Jako tegoroczny absolwent gimnazjum na swoją przyszłą szkołę wybrał II LO w Mielcu. Wybiera się do klasy o profilu matematyczno – fizycznym z językiem angielskim, co odpowiada jego zainteresowaniom. Interesuje się także nowymi wynalazkami i technologiami w dziedzinie komputerów.

W wolnym czasie lubi czytać i oglądać filmy. Nie ma problemów ze znalezieniem czasu. – Uczę się, realizując swoje zainteresowania, więc nie brakuje mi czasu – mówi.

- Najważniejsze to realizować swoje pasje i marzenia – twierdzi. - Chciałbym ciekawie przeżyć życie. Dlatego warto starać się odkrywać i realizować swoje zainteresowania, kreatywność się opłaci – dodaje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE