Reklama

Nasi najzdolniejsi 25/2017

Opublikowano:
Autor:

Nasi najzdolniejsi 25/2017 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym tygodniu przedstawiamy uczennice Publicznego Gimnazjum im. W. Witosa w Pławie. Mają szerokie zainteresowania, co owocuje wieloma W cyklu "Nasi najzdolniejsi" prezentujemy najlepszych, wyróżniających się, nieprzeciętnych uczniów szkół wszystkich szczebli z powiatu mieleckiego. Z pewnością warto ich poznać. Jednocześnie zapraszamy wszystkie szkoły, aby zgłaszały się do nas i pochwaliły się swoimi Wybitnymi!sukcesami zarówno w konkursach przedmiotowych, jak i w dziedzinach artystycznych.

Patrycja Rzeszut
Jest uczennicą klasy II a. Mieszka w Glinach Wielkich. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce - na zakończenie nauki w klasie I uzyskała średnią 5,08, zaś w obecnym roku szkolnym otrzymała świadectwo z wyróżnieniem, ze średnią 5,20. Za swoje osiągnięcia otrzymała już po raz drugi stypendium naukowe.

Patrycja może pochwalić się najlepszym wynikiem w szkole z Kuratoryjnego Konkursu Biologicznego, tytułem laureata Szkolnego Konkursu Biologicznego "Różnorodność świata zwierząt", zajęciem III miejsca w Szkolnym Konkursie Ortografii Języka Niemieckiego oraz zdobyciem drugiej lokaty w Szkolnym Konkursie Matematycznym "Mistrz Matematyki 2016" i trwającym przez cały rok szkolny Notorycznym Konkursie Historycznym, a także Szkolnym Konkursie Frazeologicznym "Bez zmrużenia oka".

Oprócz sukcesów w nauce, zdobywa także laury w sporcie. Reprezentuje szkołę w zawodach – należy do drużyny unihokeja, która w roku szkolnym 2015/2016 zajęła III miejsce w finale powiatowej gimnazjady dziewcząt  oraz systematycznie bierze udział w zawodach lekkoatletycznych. W ubiegłym roku zajęła pierwsze miejsce w biegach przełajowych o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Borowa oraz IV miejsce w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej w biegu na 600 m.
Jak twierdzi, lubi brać udział w konkursach. Planuje w kolejnym roku szkolnym startować w konkursach językowych oraz konkursie kuratoryjnym z biologii.

– W przyszłości chciałabym iść do liceum na jakiś ścisły kierunek – mówi. – A później prawdopodobnie na studia.
W wolnym czasie lubi biegać, czytać fantastykę, jeździć na rolkach. Gra także na gitarze i rysuje.

Oliwia Kalicka
Jest uczennicą klasy III b i mieszka w Sadkowej Górze. W roku szkolnym 2016/2017 uzyskała najwyższą średnią w gimnazjum – 5,44 i została Prymusem Szkoły. Angażuje się chętnie w życie klasy i szkoły. Bierze czynny udział w akcjach charytatywnych i mobilizuje innych do działania.

Za swój największy sukces uważa udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Wincentym Witosie, w którym zajęła IV miejsce w Polsce. Poza tym wśród jej osiągnięć warto wymienić udział w etapie rejonowym Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego, II miejsce w Kuratoryjnym Konkursie Architektonicznym "Podróże po Podkarpaciu", zdobycie tytułu laureata w Powiatowym Konkursie Poezji i Piosenki "Barwy mojej Ojczyzny" oraz w Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Religijnej. Poza tym zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla uczniów klas gimnazjalnych na prezentację multimedialną pt. "Szwajcaria – mały, wielki kraj" oraz II miejsce w gminnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom", a także IV miejsce w gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Została również wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tęcza" i w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Ekoplaneta". Została laureatem Powiatowego Konkursu Czytelniczego i Powiatowego Konkursu "Wydajemy własną książkę".
Oliwia jest także uzdolniona wokalnie, interesuje się muzyką, śpiewa, uczy się grać na skrzypcach.

- Dzięki muzyce mogę przekazać emocje słuchaczom – mówi. – Występy czasem są stresujące, ale kiedy zaczynam śpiewać, wszystko mija - dodaje.
Oliwia w tym roku skończyła gimnazjum. Po wakacjach rozpocznie naukę w I LO w Mielcu. - Mam nadzieje, że tam będę mogła dalej rozwijać swoje pasje – mówi. – W przyszłości chciałabym studiować medycynę.
- W młodości warto dawać z siebie jak najwięcej, bo później może nie być już na to czasu i możliwości. Chciałabym być kiedyś zadowolona z tego, co zrobię w życiu – twierdzi Oliwia.

Natalia Banaś
Jest uczennicą III klasy gimnazjum, w tym roku kończy szkołę z wysoką średnią (5,39), drugą w szkole. Mieszka w Borowej.
Brała udział w wielu konkursach szkolnych, gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich związanych z wiedzą, a także plastycznych, fotograficznych i w zawodach sportowych. Do jej najważniejszych sukcesów należą: tytuł finalisty Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego, I miejsca w Szkolnym Konkursie Fotograficznym "Złote barwy jesieni", w Szkolnym Konkursie Bibliotecznym "Okładka do jednego z utworów H. Sienkiewicza" oraz w Szkolnym Konkursie Multimedialnym na temat życia i twórczości H. Sienkiewicza, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Ekoplaneta" za pracę indywidualną "Przewodnik przyrodniczy po Polsce". Brała także udział w Gminnym Konkursie Plastycznym na "Ozdobę wielkanocną", Powiatowym Konkursie Architektonicznym "Podróże po Podkarpaciu" i Powiatowym Konkursie "Krajobrazy mojej małej Ojczyzny".

Co roku wraz z drużyną unihokeja dziewcząt uczestniczyła w gimnazjadzie w unihokeju, w 2015 r. dziewczęta zdobyły II, a w 2016 I miejsce w półfinale wojewódzkiej gimnazjady dziewcząt w unihokeju.

Bierze udział w akcjach na rzecz innych osób jako wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz pomaga zwierzętom, uczestnicząc w zbiórkach dla schroniska w Mielcu.

Lubi informatykę, a także rysunek. - Jestem typem samotnika, więc w wolnym czasie lubię po prostu być w domu, czytać książki, oglądać filmy, a także grać na komputerze – mówi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE