reklama

Nasi najzdolniejsi 22/2017

Opublikowano:
Autor:

Nasi najzdolniejsi 22/2017 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW cyklu "Nasi najzdolniejsi" prezentujemy najlepszych, wyróżniających się, nieprzeciętnych uczniów szkół wszystkich szczebli z powiatu mieleckiego. Z pewnością warto ich poznać. Jednocześnie zapraszamy wszystkie szkoły, aby zgłaszały się do nas i pochwaliły się swoimi Wybitnymi!

Uczniowie Gimnazjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Przecławiu mogą pochwalić się ciekawymi zainteresowaniami oraz udziałem i sukcesami w wielu interesujących konkursach.

Natalie Gąsiorek
Jest uczennicą klasy III D przecławskiego gimnazjum, mieszka w Dobryninie. Ma na koncie wiele osiągnięć w konkursach przedmiotowych: jest między innymi laureatką konkursu PTTK "Poznajmy ojcowiznę", ubiegłoroczną laureatką powiatowego konkursu matematycznego klas II, finalistką kuratoryjnego konkursu historycznego oraz laureatką ogólnopolskiego konkursu historycznego "Pamięć nieustająca". Jednak za jedno ze swoich najważniejszych osiągnięć uważa zdobycie tytułu "Złotej książki" w ubiegłorocznym powiatowym konkursie "Wydajemy własną książkę". – Było to bardzo czasochłonne, książka była oceniana zarówno pod względem literackim, jak i artystycznym – mówi Natalie. Jej książka – dwuczęściowa powieść "Droga do nieba" i "Listy do samej siebie" - zostanie wydana i trafi do bibliotek powiatowych oraz ogólnopolskich.

Wśród tak licznych zainteresowań Natalie stawia jednak na przedmioty ścisłe. Jako uczennica III klasy musi w tym roku podjąć decyzję o wyborze szkoły – będzie to liceum ogólnokształcące.

Natalie stara się dobrze organizować swój czas, dlatego zostaje go jeszcze na pasję muzyczną - gra na saksofonie altowym w dwóch orkiestrach: Orkiestrze Dętej z Dobrynina i Młodzieżowej Orkiestrze Gminy Przecław.

- Nie warto tracić czasu na rzeczy, które nas nie interesują, trzeba wybrać własną drogę, która da satysfakcję – twierdzi.

Jakub Kwaśniowski
Jest uczniem klasy III E i mieszka w Kiełkowie. Ma wiele osiągnięć w dziedzinie sportu: drużynowo 3 miejsce w gimnazjadzie chłopców w piłce ręcznej na etapie wojewódzkim, 1 miejsce w powiatowej gimnazjadzie piłki nożnej chłopców, a indywidualnie 2 miejsce w powiatowej gimnazjadzie w pchnięciu kulą. Zajął także 2 miejsce w Powiatowym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, w drużynie z Patrycją Gałdą. Ostatnim sukcesem jest 3 miejsce w drużynowym wojewódzkim konkursie bezpieczeństwa ruchu drogowego, które wywalczył wspólnie z Wiktorem Wojtaszkiem i Mateuszem Jemioło.

Nauka też jest dla niego bardzo ważna, dlatego chciałby połączyć pasję sportową z możliwościami, jakie daje szkoła średnia - wybiera się być może do V LO w Mielcu, do klasy piłki ręcznej. - Moim marzeniem jest grać zawodowo w piłkę ręczną – zdradza Jakub. – Inspiracją jest dla mnie mój dziadek, który grał w siatkówkę w Stali Mielec.

Lubi sport – piłkę, basen, jazdę na rowerze, a także poznawanie nowych miejsc i ludzi. Był już na Słowacji, w Wiedniu, a także na wielu wycieczkach regionalnych. Poza tym interesuje go także informatyka, programy i gry komputerowe. Czasem się zdarza, że nie ma czasu dla przyjaciół. - Czas, który poświęcimy teraz na naukę, zaprocentuje w przyszłości, bo będziemy mieć taką pracę, jaką chcemy, być może lżejszą – twierdzi Jakub.

Maksymilian Kasperowicz
Uczy się w klasie II E. Brał już udział w wielu bardzo ciekawych konkursach. – Brałem udział w konkursie fotograficznym "Pomniki w mojej miejscowości", zorganizowanym przez Archiwum Państwowe w Rzeszowie oraz rzeszowski oddział IPN – opowiada. W tym konkursie zajął 3 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych za zaprezentowanie historii krzyża szwedzkiego w Przecławiu. Nagrodę odbierze 10 czerwca w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów.

Maksymilian brał też udział w VIII edycji projektu edukacyjnego Kamienie Pamięci. Wraz z kolegą Filipem Wężem przygotowali prezentację osób: Reginy i Adama Wężów z Dulczy Wielkiej, którzy podczas okupacji pomagali rodzinie żydowskiej. Prezentacja projektu w Rzeszowie odbyła się 26 maja.

Zdobył także 3 miejsce za prezentację "Szwajcaria – mały wielki kraj" w konkursie zorganizowanym przez ZSB w Mielcu z okazji X Powiatowego Dnia Języka Niemieckiego.

Maksymilian wolny czas poświęca na sport, jazdę na rowerze, interesuje się grami komputerowymi i elektroniką. Na wybór szkoły i określenie swoich planów na przyszłość ma jeszcze cały rok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE