Reklama

Nareszcie fontanny zostaną uruchomione w Mielcu

Opublikowano:
Autor:

Nareszcie fontanny zostaną uruchomione w Mielcu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po zimowej przerwie fontanny w Mielcu nie zostały uruchomione. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Po uwolnieniu gospodarki dwie mieleckie fontanny od soboty, 11 lipca zostaną włączone.

W związku z pandemią koronawirusa i obowiązującym w naszym kraju od marca stanem epidemii, fontanny po zimowej przerwie nie były uruchamiane. Takie zalecenie wydał Główny Inspektor Sanitarny, stwierdzając, że wodno-powietrzny aerozol może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa.

Wraz z nadejściem letnich upałów i po zniesieniu wielu rygorów i ograniczeń poszczególne samorządy zdecydowały się na stopniowe uruchamianie fontann, które nie tylko ubarwiają miejski krajobraz, ale także orzeźwiając powietrze przynoszą ochłodę w gorące dni.

Taką decyzję podjęto także w naszym mieście i od najbliższej soboty obie mieleckie fontanny będą czynne. Należy podkreślić że używana w nich woda pochodząca z miejskich wodociągów jest systematycznie kontrolowana i podlega filtrowaniu oraz dezynfekcji.

Mimo tego należy pamiętać o cały czas obowiązującym w naszym kraju stanie epidemii. Dlatego przy korzystaniu z fontann należy zachować szczególną uwagę i rozsądek stosując się do rygorów sanitarnych i ogólnych zasad bezpieczeństwa.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE