Reklama

Najwięcej zakażeń na Podkarpaciu, a kwarantanny nie przestrzegają

Opublikowano:
Autor:

Najwięcej zakażeń na Podkarpaciu, a kwarantanny nie przestrzegają  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci codziennie sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią. Niestety nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji i narażają na ryzyko inne osoby. Dwie mieszkanki powiatu jarosławskiego odpowiedzą za złamanie zasad kwarantanny. Wobec kobiet, które nie zastosowały się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje.

Z poważnymi konsekwencjami za złamanie zasad kwarantanny domowej muszą liczyć się dwie mieszkanki powiatu jarosławskiego, które we wtorek opuściły miejsce zamieszkania.

Podczas sprawdzania osób objętych kwarantanną, okazało się, że 17 i 52-latki nie ma we wskazanym miejscu. Policjanci ustalili, że młodsza z kobiet przyuczała się do zawodu fryzjerki w jednym z zakładów fryzjerskich, a starsza przebywała u rodziny, gdzie pomagała w pracach ogrodowych. Jak ustalili funkcjonariusze, właścicielka zakładu, w którym 17-latka odbywała praktyki, nie miała świadomości, że jej uczennica objęta jest kwarantanną.

Za opuszczenie miejsca kwarantanny grozi grzywna oraz wysoka kara pieniężna nakładana przez inspekcję sanitarną.

Policjanci przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE