Reklama

Najnowszy ranking szkół średnich. Znamy miejsca mieleckich placówek!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: canva

 Najnowszy ranking szkół średnich. Znamy miejsca mieleckich placówek! - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poznaliśmy najnowszy ranking liceów i techników Perspektywy 2021. Jak wypadły mieleckie licea i technika? Sprawdziliśmy.

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty. 

- Od wielu lat powtarzamy, że Ranking Liceów i Techników Perspektywy to profesjonalnie uporządkowana informacja. Robimy go przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą. Warto dokonywać takich wyborów na podstawie sprawdzonych, obiektywnych informacji - mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych.

Jak powstał ranking?

Zgodnie z postanowieniem kapituły oceniane są m.in. takie kryteria, jak sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy wyróżnione szkoły mają prawo do używania w 2022 roku i w latach następnych tytułu honorowego "Złotej", "Srebrnej" i "Brązowej" Szkoły 2022 wraz ze związanym z tym graficznym znakiem jakości.

Kryteria Rankingu Liceów 2022 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2022 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%). 

Ranking 2022

Zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 to: LO im Jana Pawła II Sióstr Prezentek (liceum), Technikum ZS nr 2 (ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego (technikum).

Jak wypadły mieleckie szkoły?

Ranking liceów ogólnokształcących:

  • II LO im. Mikołaja Kopernika 6 miejsce, 132 miejsce w rankingu ogólnym, Złoty Znak Jakości,
  • I LO im. Stanisława Konarskiego 30 miejsce, 582 miejsce w rankingu ogólnym, Brązowy Znak Jakości
Ranking techników:

  • Technikum nr 1 (ZSE im. M. SKłodowskiej - Curie) 8 miejsce, 141 pozycja w rankingu głównym, Srebrny Znak Jakości,
  • Technikum nr 2 (ZSB im. Żołnierzy AK) 14 miejsce, 324 pozycja w rankingu ogólnym, Brązowy Znak Jakości
 

- Najbardziej nas cieszy to, że co roku znajdujemy się w tym rankingu i co roku jesteśmy w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół na Podkarpaciu. Te wyniki potwierdzają to, że dobrze pracujemy z młodzieżą, że to, co robimy jest dobre, fajne i w dobrą stronę idziemy. Rankingi na przełomie 10 lat mogą potwierdzić to, że cały czas utrzymujemy ten dobry, wysoki poziom. Cieszymy się również, że nasza szkoła może się pochwalić Złotym Znakiem Jakości, to także jest dla nas bardzo ważne  - Zbigniew Rzeźnik, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy