Reklama

Najlepsi z najlepszych. „Komputer dla Najlepszego” przyznany Jakubowi Kozie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 22 czerwca odbyła się gala XXII edycja konkursu „Komputer dla Najlepszego”. Poznaliśmy najwybitniejszych uczniów z powiatu mieleckiego i tego najlepszego z najlepszych. Główną nagrodę zdobył Jakub Koza.

Organizatorem tej cyklicznej uroczystości jest Starostwo Powiatowe w Mielcu przy współpracy z firmą Kronospan Mielec-fundatorem nagrody głównej – wysokiej klasy multimedialnego laptopa, przyznawanej uczniowi posiadającemu szczególne osiągnięcia i wyróżnienia zarówno w dziedzinie nauki jak i sportu oraz działalności na rzecz społeczności lokalnej lub szkolnej.

Nagrodę główną otrzymała Jakub Koza z II Liceum Ogólnokształcącego. Kuba ma na swoim koncie sukcesy poetyckie, w tym turniej wierszy miłosnych, uzyskał również tytuł laureata olimpiady literatury i języka polskiego z piątą lokatą w kraju. 

- Bardzo się cieszę, że spotykamy się dziś podczas wielkiego święta powiatowej edukacji. To zarazem doskonała okazja do podsumowania kolejnego, jakże w tym roku trudnego roku szkolnego. Inwestycja w wykształcenie to jedna z najlepszych lokat. Dzisiaj ogromną rolę odgrywa zdobyte solidne wykształcenie, a wspieranie najlepszych, odbywa się z korzyścią dla rozwoju  naszego miasta i powiatu - powiedział wicestarosta Andrzej Bryła.

Gala była również okazją do podsumowania wybitnych osiągnięć uczniów, którzy zostali laureatami i finalistami w różnych konkursach przedmiotowych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Laureaci ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, konkursach artystycznych i sportowych:

 •  Paulina Jaromi - uczennica II Liceum Ogólnokształcącego, jest finalistką centralnego i etapu olimpiady literatury i języka polskiego,
 • Maciej Kaźmierski - także reprezentant II LO. Maciek dotarł do etapu centralnego olimpiady o losach żołnierza i oręża polskiego,
 • Wiktoria Klich - również uczennica II Liceum. Finalistka etapu centralnego olimpiady z lingwistyki matematycznej i z ekonomii,
 • Wiktor Koczwański - uczeń Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu, finalista turnieju "o złotą kielnię",
 • Julita Mądziel - z I LO w Mielcu, jest finalistką centralnej olimpiady z języka angielskiego,
 •  Agata Mietlewska - uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych, finalistka olimpiady handlowo-menedżerskiej,
 • Alicja Pazdro - jej sukces to finał etapu centralnego olimpiady z chemii. Ala jest uczennicą II LO w Mielcu.
Nagrody wręczyli: Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak i Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Paprocki.

Laureaci ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, konkursach artystycznych i sportowych:

 • Daniel Pazdro - finalista olimpiady chemicznej z II Liceum,
 • Jakub Pazdro - uczeń II Liceum, laureat olimpiady informatycznej,
 • Damian Soboń - reprezentuje Zespół Szkół Budowlanych i jest laureatem centralnego etapu turnieju o "złotą kielnię",
 • Julia Totoń - z IV LO z Zespołu Szkół jest laureatką olimpiady wiedzy o mediach,
 • Wiktoria Urbańska - Ćwięka - to uczennica liceum Konarskiego, pasjonatka historii i finalistka olimpiady o losach oręża i żołnierza polskiego,
 • Jan Wanatowicz - uczeń II LO, odebrał w Warszawie tytuły finalisty olimpiady z fizyki, lingwistyki matematycznej i historii,
 • Paweł Żuczek - uczeń II LO, finalista centralnego etapu dwóch olimpiad - fizycznej i technicznej.
Nagrody wręczyli: Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Adam Jastrząb i Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła. 

Laureaci i finaliści konkursów sportowych:

 • Mateusz Czerkies - uczeń II LO, jest pasjonatem szybowców i uczestnikiem Mistrzostw Polski modeli szybowców,
 • Nikola Graniczka - reprezentuje I LO i jest zapaloną karateką. Jej sukces to pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski w karate. 
 • Dawid Piłat - z Zespołu Szkół Budowlanych, jest wicemistrzem Europy w rzucaniu młotem.
 • Martyna Wal - uczennica Zespołu Szkół Technicznych, to mistrzyni Polski w zawodach lekkoatletycznych. Ustanowiła rekord na dystansie 1000m. 
Tę grupę nagrodzili: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Grzegorz Tychanowicz i członek Zarządu Rady Powiatu Mieleckiego Bogusław Peret.

Najlepsi w swoich szkołach absolwenci - uczestnicy XXII edycji Konkursu Starostwa Powiatowego w Mielcu "Komputer dla Najlepszego w roku szkolnych 2021/2022":

 • Tomasz Drąg - technik teleinformatyk, absolwent Zespołu Szkół im.prof Groszkowskiego. Finalista olimpiady elektrycznej i elektronicznej,
 • Małgorzata Jemioło - technik weterynarii z Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu. Małgosia jest laureatką olimpiady z weterynarii, miłośniczką koni, która odnosi sukcesy w jeździectwie. 
 • Jakub Koza - absolwent II LO, ma na swoim koncie sukcesy poetyckie, w tym turniej wierszy miłosnych. Jakub uzyskał tytuł laureata olimpiady literatury i języka polskiego z piątą lokatą w kraju.
 • Anna Kużdżał - technik żywienia i gospodarstwa domowego z ZST. Ania jest finalistką etapu okręgowego Olimpiady o Żywieniu i Żywności.
 • Michał Lewandowski - to najlepszy maturzysta I LO. Pasjonat historii, zwolennik myśli monarchistycznej i filozofii Św. Tomasza z Akwinu. Tegoroczny finalista etapu centralnego olimpiady historycznej.
 • Natalia Piechota - technik ekonomista, reprezentuje ZSE. Natalia jest stypendystką Marszałka Województwa Podkarpackiego i Prezesa Rady Ministrów i finalistką Olimpiady Umiejętności handlowo-menedżerskich.
 • Gabriela Wałęga - technik handlowiec z ZS w Radomyślu. Gabriela jest finalistką i laureatką wielu konkursów w tym: z bhp, prawa pracy, przedsiębiorczości, bankowości, a nawet wiedzy o pszczelarstwie.
 • Sebastian Wiącek - najlepszy uczeń Zespołu Szkół Budowlanych, finalista Olimpiady o diamentowy indeks AGH z geografii z elementami geologii, finalista etapu diecezjalnego XXX Olimpiady Teologii Katolickiej
 • Emilia Wolanin - ukończyła ZSO nr 1. Jako uczennica V liceum została finalistką dwóch olimpiad - z WOS-u oraz wiedzy o świecie i Polsce współczesnej. 
Miłym akcentem na zakończenie uroczystości było podziękowanie dla naszych nauczycieli, którzy w ramach Stowarzyszenia Szóstka zorganizowali cykl lekcji języka polskiego dla dzieci z Ukrainy. Władze samorządowe powiatu mieleckiego dziękując za ten wolontariacki dar serca wręczyły bukiety kwiatów Małgorzacie Stryczek, Magdalenie Zalotyńskiej, Małgorzata Lubera, Małgorzata Głodzik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy