Reklama

Najlepsi uczniowie nagrodzeni. Wśród nich mielczanie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz piętnasty samorząd Województwa Podkarpackiego przyznał stypendia w ramach programu „Nie zagubić talentu.” Również uczennica z Mielca otrzymała to wyróżnienie.

Były gratulacje, słowa uznania, wstępy młodych talentów, wielkie brawa i chwile wzruszeń – w takiej atmosferze w Dom Kultury SCK Mielcu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym stypendystom programu prowadzonego przez Samorząd Województwa Podkarpackiego. Stypendia do młodych utalentowanych mieszkańców Podkarpacia trafiły już po raz piętnasty.

W tym roku uzdolniona młodzież złożyła łącznie aż 839 wniosków stypendialnych do programu „Nie zagubić talentu”. Z tego 409 wniosków dotyczyło stypendiów za osiągnięcia naukowe a 227 stypendiów za osiągnięcia artystyczne. Kolejne 186 młodych ludzi wnioskowało o nagrody pieniężne, w tym 17 dla zespołów działających przy szkołach.

W XV edycji programu stypendia trafiły do 125 młodych talentów. Zarząd województwa zdecydował także o przyznaniu 138 nagród indywidualnych za osiągnięcia naukowe oraz 8 nagród zespołowych – trzech dla zespołów za osiągnięcia  naukowe oraz pięciu za sukcesy artystyczne.

Szczególne gratulacje należą się Martynie Ptak, absolwentce Szkoły Podstawowej nr 13 im. Jana Bytnara „Rudego" w Mielcu, która otrzymała stypendium w ramach wojewódzkiego programu "Nie zagubić talentu."

Chciałbym pogratulować Martynie tego wspaniałego dokonania oraz życzyć siły i motywacji w kolejnych etapach edukacji. Mam nadzieję, że nigdy nie zabraknie Ci wiary w to co robisz. Chciałbym również życzyć Ci dużo szczęścia i radości w życiu osobistym oraz naukowym. Nigdy nie zapominaj o sobie i spełniaj swoje marzenia - powiedział prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski.

Galę uświetniły występy artystyczne młodych, zdolnych osób z Województwa Podkarpackiego, m. in Kwartetu smyczkowego PSM II stopnia z Mielca. W kwartecie wystąpili: Karolina Moskal - I skrzypce; Dawid Skóra - II skrzypce; Julia Chmiel - altówka; Hanna Kozioł – wiolonczela.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy