Reklama

Najlepsi dzielnicowi Podkarpacia są w Mielcu

Opublikowano: sob, 10 wrz 2016 16:03
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzkie eliminacje do IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” dobiegły końca. W konkursie wzięło udział 42 policjantek i policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę jako dzielnicowi.

W tym roku najlepszymi okazali się policjanci z komendy powiatowej w Mielcu - pierwsze miejsce zajął sierż. szt. Sebastian Krzak, a drugie st. asp. Tomasz Mroczek. Ogólnopolski finał konkursu odbędzie się w październiku w Katowicach.

Tak walczyli o tytuł

Od rana na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie trwały zmagania o miano najlepszego policjanta dzielnicowego na Podkarpaciu. Wzięło w nim udział 42 funkcjonariuszy garnizonu podkarpackiego, w tym 5 policjantek i 37 policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę jako dzielnicowi.

Pierwszym etapem wojewódzkich eliminacji konkursu był pisemny test z wiedzy policyjnej. Policjanci musieli wykazać się znajomością przepisów w zakresie między innymi zapobiegania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także wieloma innymi zagadnieniami z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej, ukierunkowanej głównie na profilaktykę społeczną.

W kolejnym etapie funkcjonariusze musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi. Komisja konkursowa, podczas specjalnie zaaranżowanych scenek oceniała znajomość zagadnień prewencji, prawa i psychologii. Szczególnie ważne były m.in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy i wskazywanie możliwych rozwiązań tych problemów.  

Będą reprezentować Podkarpacie w finale

W wojewódzkim finale konkursu udział wzięli dzielnicowi, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach powiatowych. Po podsumowaniu zdobytych punktów najlepszym policjantem dzielnicowym na Podkarpaciu okazał się sierż. szt. Sebastian Krzak, a drugie miejsce zajął st. asp. Tomasz Mroczek - obaj z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. To oni będą reprezentować Podkarpacie w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się 18-21 października w Katowicach.
 
Puchary, nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczył zwycięzcom Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta. W imieniu marszałka nagrody rzeczowe wręczył również Jerzy Cypryś - przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Redakcja Korso gratuluje mieleckim policjantom sukcesu i trzyma kciuki za finał.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.