Reklama

Nagrody "Leonardo" rozdane! Wyróżnieni mielczanie i firmy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uroczysta Gala inaugurująca XII Mielecki Festiwal Nauki i Techniki była okazją do wręczenia statuetek ,,LEONARDO" w czterech kategoriach: Mielecki Talent, Nauka, Społeczna Odpowiedzialność, Przedsiębiorstwo.

Uczestnicy Gali (która odbyła się 26 maja), oprócz podziwiania pięknej oprawy i eksponatów, mogli na żywo przenieść się w sferę lotu wśród niebezpiecznych terenów: górskich i wodnych. Umożliwiały to specjale okulary i kombinezon,, do lotu’’. Ochotnikiem do przetestowania atrakcji na oczach gości Gali okazał się prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski.

Jak podkreślał, przeżycie było niesamowite.

Uroczysta Gala była okazją do wręczenia zasłużonych  statuetek ,,LEONARDO’’ w czterech kategoriach:

  • W  kategorii Mielecki Talent statuetka trafiła do Wojciecha Koszelskiego , wielokrotnego Mistrza Świata w kategorii rakietoplanów zdalnie sterowanych  i rakiet wysokociśnieniowych.
  • W kategorii Nauka statuetka trafiła do rąk dr inż. Józef Grzybowskiego współtwórcy pierwszego cyfrowego autopilota do samolotów lekkich APC01 i mikroprocesorowego systemu rejestracji do prób w locie PSR 03, posiadającego wdrożenia autorskich systemów pomiarowych i sterujących w wielu firmach min. w  LEAR Corporation i PZL Mielec.
  • W kategorii Przedsiębiorstwo statuetkę otrzymała firma EUROTECH tworzącej użyteczne rozwiązania w obszarze systemów bezzałogowych. Eurotech specjalizuje się w projektowaniu i produkcji DEDYKOWANYCH urządzeń dla poszukiwań, stymulacji, serwisowania i eksploatacji ropy i gazu ziemnego.
  • Natomiast statuetkę w kategorii Społeczna Odpowiedzialność  otrzymała  firma Enervigo, zajmująca się m.in. projektowaniem i budową wysokowydajnych gazowych instalacji wytwarzania energii elektrycznej, ciepła oraz chłodu, wspierająca min. Dom Dziecka w Skopaniu oraz mielecki sport.
W dniach 26-29 maja w CKPiDN przygotowano liczne ciekawe warsztaty, spotkania i prezentacje na temat rozwoju techniki i nauki. Zaangażowano także wybrane szkoły, w których odbywają się zajęcia związane z Festiwalem.

Zakończeniem będą pokazy 29 maja w Rzemieniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy