Reklama

Nadal nie wiemy kto będzie dyrektorem szpitala w Mielcu!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: szpital Mielec

Nadal nie wiemy kto będzie dyrektorem szpitala w Mielcu!  - Zdjęcie główne

Mielecki szpital nadal nie ma dyrektora. | foto szpital Mielec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielecki szpital nadal nie ma dyrektora. Dziś w czwartek 18 maja Komisja Konkursowa miała wybrać nowego kierownika placówki. Komisja oceniająca kandydatów na dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Mielcu w dniu 18 maja 2021 r. nie dokonała wyboru kandydata na dyrektora.

 

Komisja oceniająca kandydatów na dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Mielcu w dniu 18 maja 2021 r. nie dokonała wyboru kandydata na dyrektora.

 

Przypomnijmy do konkursu przystąpiło trzech kandydatów. Według opinii komisji konkursowej żaden z nich nie spełnił podstawowego oczekiwania samorządu powiatu tj. przedstawienia działań zmierzających do szybkiej i radykalnej poprawy jakości obsługi pacjentów, tak, aby każdy korzystający z usług szpitala został obsłużony szybko, sprawnie i z należytą troską.

Czytaj także: Jest 3 kandydatów na dyrektora mieleckiego szpitala

Jak tłumaczy starosta mielecki Stanisław Lonczak, żaden z trójki kandydatów nie przedstawił komisji planu, który jej zdaniem spełniłby oczekiawania Zarządu wobec prowadzenia szpitala.

To zaskakująca informacja. Mielecki szpital nie ma szczęścia do kierownika tej placówki. Obecnie tę rolę pełni Zbigniew Torbus. 

Wcześniej Zarząd Powiatu odwołał Zbigniewa Torbusa, tłumacząc to przepisami. Dyrektor zdaniem Zarządu nie złożył w określonym czasie oświadczenia majątkowego. Po tym czasie Zbigniew Torbus ponownie został powołany na pełniącego funkcję dyrektora do momentu rozpisania konkursu. 

W lutym 2021 roku w konkursie swoją kandydaturę zgłosił tylko Zbigniew Torbus i zgodnie z przepisami nie dało się przeprowadzić obrad komisji konkursowej.

Dziś miały miejsce obrady komisji konkursowej kolejnego już konkursu na stanowisko dyrektora. Tym razem kandydatów było trzech. Oferta żadnego z nich nie spodobała się Zarządowi.

Co dalej? Prawdopodobnie Zarząd Powiatu rozpisze kolejny - trzeci konkurs. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy