Reklama

Na Wigilię i święta zaprosimy maksymalnie 5 osób. Jest rozporządzenie

Opublikowano:
Autor:

Na Wigilię i święta zaprosimy maksymalnie 5 osób. Jest rozporządzenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rząd przyjął rozporządzenie ograniczające liczbę osób, które mogą jednocześnie przebywać w mieszkaniu w momencie organizowania jakiejś imprezy czy spotkania. Oznacza to, że na najważniejsze dla Polaków Święta Bożego Narodzenia i Wigilię będziemy mogli zaprosić maksymalnie 5 osób.

W czwartek (26 listopada) ukazało się  rządowe rozporządzenie w tej sprawie. Wynika z niego, że oprócz rodziny, z którą mieszkamy  do wspólnej wieczerzy przy wigilijnym stole lub świątecznego spotkania możemy zaprosić dodatkowo 5 osób. Inaczej mówiąc jeśli rodzina liczy  przykładowo 6 osób to w rodzinnym, świątecznym spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 11 osób.
CZYTAJ TAKŻE: Podwyżka wynagrodzenia dla burmistrz Przecławia. Część mieszkańców jest oburzona

W związku z takimi obostrzeniem świątecznych spotkań pojawiają się też pytania,  kto i w jaki  sposób będzie egzekwował przestrzeganie tych przepisów. Jedynym uprawnionym do tego organem jest policja.

Rzecznik Komendy Głównej Policji  Mariusz Ciarka to nie sprecyzował jak takie kontrole mogłyby wyglądać. Jednocześnie zaznaczył, że za złamanie przepisów sanitarnych  mogą grozić kary od 5 do 30 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE