Reklama

Reklama

Na Podkarpaciu nie ma problemów z demografią!

Opublikowano: pt, 12 lip 2019 14:54
Autor:

Na Podkarpaciu nie ma problemów z demografią!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podkarpackie należy do grupy województw o najkorzystniejszej strukturze wiekowej. Mamy także jeden z najlepszych w Polsce wskaźników ludności w wieku produkcyjnym do ogółu mieszkańców regionu.

Reklama

Choć oczywiście zdajemy sobie sprawę z problemów demograficznych, które dotykają także nasz region – mówił wicemarszałek Piotr Pilch na konferencji „Depopulacja. Uwarunkowania i konsekwencje” zorganizowanej przez Uniwersytet Rzeszowski.

W sesji otwierającej głos zabrali prof. dr hab. Józefa Hrynkiewicz poseł na Sejm RP, dr hab. Grzegorz Ślusarz prorektor UR oraz dr Dominik Rozkrut prezes GUS.

Podczas sesji plenarnej naukowcy, eksperci i praktycy zajmujący się kwestiami  demograficznymi w Europie dyskutowali na temat zmian o charakterze depopulacyjnym w  stanie i strukturze ludności. Debaty dotyczyły między innymi przestrzennego zróżnicowania procesów depopulacji w Polsce, a także przestrzennego zróżnicowania procesów depopulacji na Słowacji i Ukrainie.           

W debacie poświęconej skutkom depopulacji dla gospodarki przestrzennej wzięli udział między innymi wicemarszałek województwa Piotr Pilch, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek, samorządowcy z Podkarpacia oraz przedstawiciele GUS i Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Wicemarszałek Pilch podczas debaty mówił między innymi o korzystnych i mniej korzystnych procesach demograficznych oraz migracyjnych dotyczących regionu a także o realnych konsekwencje społecznych i gospodarczych wynikających z procesów demograficznych.

Więcej na portalu KORSO24.pl 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.