Reklama

Na Podkarpaciu dziś otwarto kolejne 8km trasy S19!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Na Podkarpaciu dziś otwarto kolejne 8km trasy S19! - Zdjęcie główne

ejny odcinek S19 już dostępny!

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 29 kwietnia kolejny fragment trasy Via Carpatia na Podkarpaciu został udostępniony do ruchu. To 8,22 km drogi ekspresowej S19 od węzła „Zdziary” do węzła „Rudnik nad Sanem”. Inwestycja została sfinansowana z funduszy unijnych i środków krajowych.

– Droga S19 będzie miała wielkie znaczenie dla rozwoju Polski Wschodniej. Poprawi spójność komunikacyjną i dostępność transportową. Wpłynie korzystnie na konkurencyjność regionu, poprawę warunków życia obywateli oraz na gospodarkę kraju. Będzie elementem międzynarodowego szlaku transportowego Via Carpatia – powiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Oddany dziś do ruchu ośmiokilometrowy odcinek drogi S19 pomiędzy węzłami „Zdziary” i „Rudnik nad Sanem” stanowi ostatni oddawany do użytku kierowców odcinek projektu pn.: Budowa drogi ekspresowej S19 Lublin - Rzeszów, odc. w. Lasy Janowskie (bez węzła) – w. Nisko Południe (z węzłem).

 

Teraz kierowcy pojadą ponad 24-kilometrowym odcinkiem nowej drogi ekspresowej realizowanej w systemie projektuj i buduj. Trasa pozytywnie wpłynie na rozwój komunikacyjny wschodniej części Polski podnosząc poziom bezpieczeństwa i komfort jazdy.

Dofinansowanie unijne przekroczyło połowę wartości całego projektu.

Projekt został dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Wartość kontraktu na projekt i budowę odcinka S19 Zdziary (bez węzła) – Rudnik nad Sanem (bez węzła) wynosi blisko 874 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych to ponad 468 mln zł. Długość odcinka to 8,22 km.

W Polsce szlak Via Carpatia przebiega przez województwa: podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie po śladzie drogi ekspresowej S61, DK 8 i S19. Łączy Europę Północną z Południową. Jej trasa przebiega przez Litwę, Polskę, Ukrainę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Grecję i Turcję.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy