Reklama

Na Podkarpaciu działają już trzy izolatoria

Opublikowano:
Autor:

Na Podkarpaciu działają już trzy izolatoria - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To miejsca, gdzie hospitalizowani są pacjenci z powodu COVID-19, którzy jednocześnie nie wymagają już leczenia szpitalnego.

– Przygotowano ponad 360 miejsc. Przy czym ponad 40 jest już zajęte – mówi Rafał Śliż rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie.

– Opieką w izolatorium objęte są osoby z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa, które lekarz lub inspektor sanitarny skierował do izolatorium. Wśród nich są m.in. osoby bezobjawowe lub skąpoobjawowe, które ze względu na możliwość zakażenia bliskich z grupy podwyższonego ryzyka np. osoby starsze, nie powinny przebywać w miejscu zamieszkania. Mogą tam być również skierowane osoby hospitalizowane z powodu COVID-19, które ze względu na poprawę stanu zdrowia, nie wymagają już leczenia w warunkach szpitalnych.

Przypomnijmy pierwsze izolatorium powstało jeszcze w kwietniu przy szpitalu jednoimiennym w Łańcucie. Teraz są nowe trzy lokalizację, w Centrum Medyczne MEDYK w Jasionce k/Rzeszowa, w Centrum Medyczne MEDYK w Rzeszowie oraz Centrum Medyczno-Charytatywne im. Św. Józefa w Przemyślu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE