Reklama

Na początek obchodów 100-lecia Niepodległości mielczanie posadzili pamiątkowy dąb

Opublikowano:
Autor:

Na początek obchodów 100-lecia Niepodległości mielczanie posadzili pamiątkowy dąb - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości z udziałem wojewody podkarpackiego – Ewy Leniart, marszałka województwa podkarpackiego – Władysława Ortyla, starosty powiatu mieleckiego Zbigniewa Tymuły i wypełniającego zadania i kompetencje prezydenta Mielca – Jana Myśliwca oraz licznych przedstawicieli mieleckiej społeczności miała miejsce uroczystość posadzenia Dębu Niepodległości. Drzewo posadzono na skwerze pomiędzy budynkiem Liceum, a budynkiem Urzędu Miejskiego.

Organizatorem uroczystości i inicjatorem przedsięwzięcia był Obywatelski Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu.

Uroczystość rozpoczęła w naszym mieście Rok Niepodległości, czyli przygotowania do obchodów jubileuszu 100-lecia Niepodległości, który obchodzić będziemy w roku przyszłym.

W ramach Roku Niepodległości Obywatelski Komitet zaplanował szereg przedsięwzięć i akcji społecznych m.in.: posadzenie dębów będących żywymi pomnikami mieleckich legionistów, akcję zbiórki krwi, wydanie publikacji, organizację imprez oraz ustawienie Obelisku Niepodległości, mających w sposób godny i adekwatny przygotować mieleckie społeczeństwo do przyszłorocznego jubileuszu.

Uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń dla zasłużonych krzewicieli narodowej tradycji i historii. Order Odrodzenia Polski Polonia Restituta nadany przez Prezydenta RP za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, działalności społecznej, służby państwowej z rąk wojewody i marszałka odebrał Jerzy Dębicki. Medale Pro Memoria nadane przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych otrzymali: Bogdan Pląder, Robert Sukiennik, Paweł Dębicki i Jerzy Flis.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE