Reklama

Na odcinku Mielec-Kochanówka pojawiły się pierwsze pociągi. Na razie towarowe

Opublikowano:
Autor:

Na odcinku Mielec-Kochanówka pojawiły się pierwsze  pociągi. Na razie towarowe - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowym torem z Mielca do Kochanówki ruszyły pierwsze pociągi. Na razie towarowe. Jak się planuje osobowe powinny się pojawić przy końcu roku.

PKP Polskie Linie Kolejowe kontynuują rewitalizacje trasy Mielec-Dębica. W czwartek ( 3 września) na nowym  torze pomiędzy Mielcem a Kochanówką pojawiły się pierwsze pociągi towarowe. Składy obsługują bocznic Zakładów Chemicznych w Pustkowie. Rozpoczęły się również  prace na kolejnym  7 kilometrowym odcinku Kochanówka – Dębica.

Na linii Mielec – Dębica  ułożono już nowy tor między Mielcem a Kochanówką ( wcześniej wykonawca  usunął stary tor i wzmocnił podtorze). Wymieniono m.in. urządzenia sterowania ruchem kolejowym na  stacjach Mielec i Kochanówka oraz na 5 przejazdach kolejowo-drogowych w Przecławiu, Dąbiu, Pustkowie, Brzeźnicy.

Wciąż trwają prace przy  przebudowywanych peronach na przystankach: Wojsław, Rzochów, Rzemień, Tuszyma, Kochanówka, Dąbie i Pustków. Na stacji Mielec powstaje m.in. dwupoziomowe przejście podziemne, które zastąpi dotychczasową kładkę nad torami. Podróżni zyskają łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do pociągów. Dostępność na stacji zwiększy również dodatkowe przejście pod torami.  Obiekty te powinny być gotowe w połowie przyszłego roku.

Wartość modernizacji  linii kolejowej nr 25, na odcinku Padew - Mielec – Dębica to blisko 300 mln zł, z czego dofinansowanie unijne w ramach Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego to  210 mln zł.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE