Reklama

Na lotnisku w Mielcu można już zatankować samolot! [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Na lotnisku w Mielcu można już zatankować samolot! [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wzrost atrakcyjności mieleckiego lotniska, a co za tym idzie pobudzenie ruchu związanego z krótkodystansowymi lotami biznesowymi – to główny cel zarządzających Lotniskiem, którego osiągnięcie, za sprawą przeprowadzonych w ostatnim czasie inwestycji, jest coraz bliżej.

Oficjalne uruchomienie stacji paliw na mieleckim lotnisku odbyło się 22 listopada 2019 roku. Pierwszego tankowania samolotu dokonał Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz z Prezesem Zarządu Lotnisko Mielec Sp. z o.o. Łukaszem Kalinką. Wśród gości obecni byli między innymi przedstawiciele władz samorządowych miasta Mielca i gminy Mielec, przedstawiciele władz powiatu oraz rady nadzorczej spółki Lotnisko Mielec.

W wyniku przeprowadzonych prac, lotnisko wzbogaciło się o nowoczesną i w pełni funkcjonalną stację paliw, drogę kołowania wraz z płytą postojową dla samolotów. Stacja oferuje dwa najbardziej popularne rodzaje paliw lotniczych JET A-1 i AVGAS 100LL, jest samoobsługowa oraz zapewnia możliwość płatności kartą bankomatową.

Zobacz jak się tankuje samolot na stacji w Mielcu

Za sprawą wybudowanej drogi kołowania, znacząco wzrosła przepustowość lotniska. Do tej pory, statki powietrzne, po wylądowaniu, zmuszone były zawracać na drodze startowej 
i kołować po niej, blokując tym samym możliwość lądowania kolejnych statków powietrznych. Obecnie, udostępniona zostanie możliwość szybkiego zwolnienia drogi startowej i kontynuowanie kołowania po nowej drodze.


- Z ogromną dumą i zadowoleniem obserwuję rozwój naszego lotniska. Doskonale zdaję sobie sprawę, jak istotna jest jego modernizacja, tak by spełniało normy krajowe, europejskie, ale i światowe. Lotnictwo to duma naszego miasta. Wszystkim nam powinno zależeć na podtrzymywaniu tradycji lotniczych. Przekazujmy zatem najmłodszym mieszkańcom Mielca wiedzę na ten temat. Mielec lotnictwem stoi, dlatego liczę na dalszy rozwój i kolejne zakończone sukcesem inwestycje na mieleckim lotnisku – mówi prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.


Dzisiejsza konferencja to podsumowanie realizowanej od 2017 roku inwestycji. Jednak Prezes lotniska zapowiada już kolejną modernizację, która dodatkowo przyczyni się do zwiększenia dostępności lotniska, podniesienia poziomu bezpieczeństwa operacji lotniczych oraz wzmocnienia przewagi konkurencyjnej mieleckiego lotniska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE