Reklama

Reklama

Monitoring powodziowy już działa na rzekach powiatu mieleckiego

Opublikowano: 21 grudnia 2020 15:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat mielecki ma nowy system przeciwpowodziowy. Osiem stacji pomiarowych poziomu wody zostało zamontowanych na rzekach i potokach. System będzie wspierany przez dwie kamery.

Zakończyły się prace przy budowie monitoringu powodziowego dla powiatu mieleckiego. System jest już po odbiorze technicznym.

Przedmiot zamówienia objął demontaż starego systemu przeciwpowodziowego oraz dostawę, zaprogramowanie i skonfigurowanie nowego monitoringu. Jego baza stanęła w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu, w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Dodatkowo, na terenie całego powiatu zamontowano osiem stacji pomiarowych poziomu wody na ciekach wodnych zlokalizowanych w następujących punktach:

  •  Potok Zgórski w miejscowości Podborze,
  •  Potok Zgórski w miejscowości Wadowice Dolne,
  •  Rzeka Breń w miejscowości Zabrnie,
  •  Rzeka Breń w miejscowości Ziempniów,
  •  Rzeka Breń Stary w miejscowości Sadkowa Góra,
  •  Rzeka Wisłoka w mieście Przecław,
  •  Rzeka Wisłoka w miejscowości Wola Mielecka,
  •  Rzeka Wisłoka w miejscowości Gawłuszowice

W ramach zamówienia wybudowano też dwie stacje opadowe w Przecławiu i Borowej, a także zakupiono dwie sztuki kamer obrotowych, które zamontowano w Podborzu oraz Wadowicach Dolnych.

Wykonawcą zadania była firma  RWD Prospect Sp. z o.o. z Tarnowa. Koszt inwestycji wyniósł 140 220,00 zł, przy czym 42 tys. złotych z tej kwoty stanowiło pozyskane przez Starostwo Powiatowe w Mielcu dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

Miesięczne utrzymanie systemu monitoringu to koszt rzędu 615,00 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.