Reklama

Modernizacja budynku starostwa. Trwają prace w środku i na zewnątrz

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Winda, nowy system ostrzegawczy i ścieżki dotykowe - m.in. takie udogodnienia dla niepełnosprawnych pojawią się w budynku starostwa zlokalizowanym przy ul. Sękowskiego 2B, mieszczącym Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Wydział Komunikacji.

W poradni dzięki pętlom indukcyjnym głuchoniemi i użytkownicy aparatów słuchowych usłyszą czysty dźwięk pochodzący np. z mikrofonu rozmówcy i dostosowany do ich indywidualnych ubytków w słuchu. Skorzystanie z narzędzia nie będzie wymagało stosowania żadnych dodatkowych urządzeń.

Z myślą o osobach z dysfunkcjami wzroku w przestrzeni budynku przy ul. Sękowskiego 2B pojawią się ułatwiające przemieszczanie dotykowe tabliczki, piktogramy i fakturowe oznaczenia nawierzchni FON.  To, innymi słowy, ścieżki dotykowe zbudowane z elementów o różnych fakturach. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniom, niedowidzący zwiększą swoją orientację przestrzenną i bezpiecznie ominą przeszkody.

- Ważnym elementem prac jest także zwiększenie ochrony przeciwpożarowej budynku. Zgodnie z przeprowadzoną ekspertyzą techniczną, na obszarze całego obiektu zostanie zastosowany nowy system ostrzegawczy, który, w razie potrzeby ewakuacji, wyemituje sygnały głosowe informujące m.in. o jej kierunku  czy położeniu najbliższych wyjść ewakuacyjnych – dodaje starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Jak podkreśla, realizowany projekt wpisze się w koncepcję uniwersalnego projektowania. – Z jednej strony przysłuży się dostosowaniu infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych, z drugiej, dzięki prostocie i intuicyjności zastosowanych rozwiązań, ułatwi korzystanie z budynku wszystkim użytkownikom – zaznacza starosta.

Łączna wartość tych prac to 218 209,93 zł. 

Od kilku tygodni w obiekcie starostwa realizowana jest rónież inna inwestycja. Na jednej ze ścian bocznych budynku przy ul. Sękowskiego 2B powstaje winda, która ułatwi osobom niepełnosprawnym dostęp do ulokowanej na piętrze Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, kosztować będzie blisko 590 tys. złotych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy