Reklama

Modernizacja budynku SCK? Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł widzi taką możliwość...

Opublikowano:
Autor:

Modernizacja budynku SCK? Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł widzi taką możliwość... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To efekt kolejnego spotkania w Mielcu podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcina Warchoła, który był gościem Konwentu Wójtów Powiatu Mieleckiego. Spotkanie szefów gmin miało miejsce w ostatni poniedziałek 19 sierpnia w mieleckim magistracie.

Konwent wójtów - to robocze spotkanie wszystkich szefów gmin z całego powiatu mieleckiego. Spotkanie jest cykliczne. W ostatnią środę w konwencie brał udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł. 

Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, zaprezentował autorski projekt sześciu gałęzi rozwoju dla powiatu mieleckiego. Jednym z tematów była kultura rozumiana, jako kierunek sztuki modernistycznej w kontekście Mielca.

- Przykładem takiego stylu w naszym mieście jest między innymi budynek Samorządowego Centrum Kultury. Wiceminister Warchoł podczas swojego wystąpienia wskazał kierunki i możliwości uzyskania dofinansowania na modernizację mieleckiego SCK, którego zły stan techniczny wymaga kompleksowego remontu. Spotkanie było także okazją do omówienia bieżących spraw oraz wymiany doświadczeń uczestników spotkania - czytamy w komunikacie mieleckiego magistratu. 

Niestety Magistrat nie wskazuje z jakich funduszy Samorządowe Centrum Kultury miałoby skorzystać i o jaką dotację się ubiegać. Z pewnością nie chodzi o  ministerialny "Fundusz Sprawiedliwości", który w swoim założeniu nie może dotować modernizacji budynków w których prowadzona jest  działalność kulturalna.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE