Reklama

Modernizacja budynku gminy i placu w centrum Tuszowa Narodowego [WIZUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum KORSO

Modernizacja budynku gminy i placu w centrum Tuszowa Narodowego [WIZUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Budynek gminy i Plac gen. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym przejdą remont | foto Archiwum KORSO

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Plac gen. Sikorskiego i budynek Urzędu Gminy w Tuszowie Narodowym przejdą modernizację. Na placu powstanie m. in. muszla koncertowa, pergole i ławki. W budynku gminy powstanie winda a gruntowny remont przejdą piwnice. Inwestycja będzie możliwa dzięki pozyskaniu dotacji z programu Polski Ład w kwocie ponad 1,6 miliona złotych. Zobacz wizualizację.

Gmina Tuszów Narodowy otrzymała dotację w ramach pierwszego naboru wniosków do programu Polskiego Ładu w kwocie 1 672 800 zł z przeznaczeniem na modernizację placu gen. Sikorskiego i budynku Urzędu Gminy.

W ramach zadania na placu powstanie muszla koncertowa, wykonane zostaną m.in. nowe nasadzenia krzewów, pergole, ławki, i zbiornik na wodę opadową w celu nawadniania roślin.  

Z kolei budynek Urzędu Gminy zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostanie wykonana winda z wjazdem na I i II piętro. Ponadto wyremontowane będą piwnice, a w nich wygospodarowane pomieszczenia użytkowe, w tym  archiwum, które będzie wyposażone w profesjonalne regały odpowiadające  wymogom ustawowym. 

Zadanie będzie wykonane jeszcze w 2022 roku.  Obecnie coraz więcej osób starszych i niepełnosprawnych ma trudności z pokonaniem schodów, aby dotrzeć do poszczególnych stanowisk pracy, celem załatwienia swoich spraw. Winda będzie dla nich ogromnym ułatwieniem.

Ustawa o dostępności zakłada, że wszystkie budynki użyteczności publicznej powinny być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a tym bardziej budynek Urzędu Gminy, z którego na co dzień korzystają mieszkańcy.

Poniżej wizualizacja modernizacji Placu gen. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym

Plac gen. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy