Reklama

Młodzież z ZSB w czołówce ogólnopolskiego konkursu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZSB w Mielcu

Młodzież z ZSB w czołówce ogólnopolskiego konkursu  - Zdjęcie główne

Młodzież z ZSB w finałach ogólnopolskiego konkursu | foto ZSB w Mielcu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Karolina Chrabąszcz z czwartej klasy technikum o innowacji pedagogicznej projektowanie architektoniczne w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu otrzymała tytuł finalistki VII edycji ogólnopolskiego konkursu "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim". Natomiast W nocy z 18 na 19 grudnia zostały przeprowadzone nocne finały ogólnopolskiego drużynowego konkursu.

Karolina Chrabąszcz napisała pracę "Inspiracje twórczością Włodzimierza Wysockiego w utworach Jacka Kaczmarskiego". Jury złożone z pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, zakwalifikowało pracę do ścisłego finału. 

Karolina znalazła się wśród trzydziestu najlepszych znawców twórczości barda Solidarności. 19 grudnia uczennica broniła swoją pracę przed komisją złożoną z pracowników naukowych UJ, uzyskując tytuł finalisty.

Sukces reprezentantki mieleckiego technikum jest o tyle większy, że przyszło jej rywalizować z rówieśnikami z liceów o profilu humanistycznym. Warto też podkreślić, że w finałowych zmaganiach brała udział młodzież z aż czternastu województw. Patronat nad imprezą objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Miasto Kraków, Fundacja Lotto, Województwo Małopolskie, Wydział Polonistyki UJ. Opiekunem naukowym uczennicy była polonistka ZSB Jadwiga Stala - Dudek.

Nocna rywalizacja

W nocy z 18 na 19 grudnia 2020 roku zostały przeprowadzone nocne finały ogólnopolskiego drużynowego konkursu „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”.

Wiktoria Pleban, Wiktoria Kubat i Agnieszka Blacha rywalizowały z sześcioma drużynami z Krakowa, Rzeszowa, Torunia, Szczecina, Poznania, Lublina.

Uczniowie zmierzyli się w kategoriach:

  • Morderczy Quiz z Jackiem Kaczmarskim, 
  • Jaka to historia z Jackiem Kaczmarskim, 
  • Postać z Jackiem Kaczmarskim, 
  • Czarne Historie z Jackiem Kaczmarskim, 
  • Puzzle z Jackiem Kaczmarskim, 
  • Jaka to melodia z Jackiem Kaczmarskim.
Uczennice otrzymały tytuł finalistek. Kategoria zespołowa jest unikalną w skali kraju propozycją połączenia sprawdzianu z wiedzy, ze sprawdzeniem zdolności członków drużyn do samoorganizacji, kompetencji w zakresie delegowania zadań i odpowiedzialności, rozpoznawania kompetencji własnych oraz kolegów, budowania i wykorzystywania kompetencji przywódczych, wyznaczania i przydzielania ról zespołowych, ale też refleksu, sprytu, umiejętności strategicznego i taktycznego myślenia i planowania. 

W tym roku konkurs był ogromnym wyzwaniem, gdyż rozgrywki przeniesiono do Internetu. Opiekunką młodzieży była polonistka Jadwiga Stala – Dudek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy