Reklama

Młodzież z Radomyśla w Kole Łowieckim "Diana"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim gościli w Kole Łowieckim "Diana " w Wólce Książnickiej. Spotkanie odbyło się dzięki wielkiej gościnności i uprzejmości gospodarza spotkania, Macieja Rachwała, ratownika medycznego oraz myśliwego.

Zajęcia rozpoczęły się od zapalenia znicza w kapliczce św. Huberta, gdzie uczniowie wysłuchali historii życia patrona myśliwych i leśników, opowiedzianej przez pana Macieja.

Następnie udali się do Domku Myśliwskiego, gdzie młodzież przy gorącej herbacie uczestniczyła w spotkaniu profilaktycznym z  przedstawicielką mieleckiej policji, st. sierż. Eweliną Ziembą, która opowiedziała o zagrożeniach  i skutkach prawnych związanych ze stosowaniem narkotyków, dopalaczy, nierozsądnym korzystaniu z komputerów i telefonów komórkowych. Uświadomiła młodzież, jak nie paść ofiarą cyberprzemocy oraz przedstawiła zagrożenia w ruchu drogowym.

Kolejną częścią wizyty było zapoznanie się z  podstawowymi zasadami bezpieczeństwa przeciwpożarowego, wyposażeniem pojazdu straży pożarnej i pracą strażaków, o której opowiedzieli przedstawiciele mieleckiej straży pożarnej – PSP nr 1.

Swoją prelekcję na temat prowadzenia pasieki wygłosił kolejny gość, który został zaproszony na to spotkanie -  Maciej Warcholak z zaprzyjaźnionej pasieki Maciejka  z Książnic. Przedstawił on historię życia pszczół, właściwości lecznicze miodu i produktów pszczelich, poczęstował też uczniów i ich opiekunów własnym wyrobem - miodem z malinami.

To jednak nie wszystko. Młodzież mogła również wysłuchać przedstawiciela nadleśnictwa Tuszyma, Łukasza Szatana, który z dużą pasją i zaangażowaniem opowiedział o swojej pracy, promując przy tym proekologiczne postawy społeczne. Uświadomił młodym ludziom, jak ważna jest ochrona przyrody i zachęcił do zawodu leśnika.

Spotkanie w kole  zakończyło się szkoleniem z pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził Maciej Rachwał, gospodarz spotkania – jest on ratownikiem medycznym i pracownikiem Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. 

Z domku myśliwskiego nikt nie powinien wyjść głodny, w związku z tym spotkanie odbyło się przy ognisku i grillu z pieczoną kiełbaską przygotowaną  przez Koło Łowieckie "DIANA" Mielec, a ufundowaną przez firmę Zając z Podleszan.

Dobra pogoda, ciekawy sposób przekazania wiedzy przez wszystkie służby, piękne okoliczności przyrody  na długo pozostanie w naszej pamięci.

- Serdecznie dziękujemy panu Maciejowi za duże zaangażowanie i poświęcony naszym uczniom czas - przekazują nauczyciele z ZS w Radomyślu Wielkim.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy