Reklama

Młodzież I LO u angielskich rodzin. To była najlepsza lekcja [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po przerwie związanej z pandemią, grupa młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu oraz z kilku innych szkół uczestniczyła w projekcie językowo-edukacyjnym "Londyn - Brighton u rodzin". Wyjazd dał uczniom szansę na poszerzenie wiedzy z geografii, historii i języka angielskiego, przez możliwość naturalnych reakcji językowych w sytuacjach życia codziennego.

Latem tego roku 42-osobowa grupa uczniów pod opieką nauczycielki języka angielskiego Anny Mądry oraz trójki opiekunów wyruszyła na Wyspy Brytyjskie, gdzie zwiedziła Londyn, Canterbury oraz malownicze Brighton.

Najbardziej w pamięć uczestników wyjazdu zapadło spotkanie z uczniami szkoły katolickiej w Londynie `The Federation of St Elphege`s Catholic Schools`. Młodzież polska wysłuchała prelekcji na temat tamtejszego systemu szkolnictwa oraz biografii papieża Jana Pawła II. Kolejną częścią wizyty była lekcja muzyki i rytmiki, w której zarówno uczniowie, jak i nauczyciele brali czynny udział. Na zakończenie prelekcji młodzież angielska zaprezentowała trzy utwory muzyczne, które uświetniły całość spotkania.

W kolejnych dniach mieleccy uczniowie zwiedzali Greenwich, Shakespeare`s Globe, Tate Modern, Museum of London, National Gallery czy Science and Natural History Museum. Jednak najbardziej atrakcyjne spośród nich było Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Podobne wrażenie na uczestnikach projektu wywarł widok na Brighton z wieży widokowej, wznoszącej turystów na 100 m wysokości czy spacer przez molo. Niewątpliwie każdy dzień spędzony w Londynie był pełen atrakcji, począwszy od rejsu po Tamizie, przez podziwianie miasta z London Eye, malowniczy James Park, Trafalgar Square, po Leicester Square, Piccadilly Circus i China Town z tysiącem pachnących, orientalnych potraw.

Wyjazd pozwolił młodzieży na sprawdzenie swoich umiejętności komunikacji z rodowitymi użytkownikami języka angielskiego, u których uczniowie byli zakwaterowani.

- Dzięki wyjazdowi dowiedzieliśmy się znacznie więcej na temat prawdziwej i praktycznej kultury angielskiej. Byliśmy zafascynowani codziennym stylem życia i zwyczajami mieszkańców Wielkiej Brytanii. Naszym zdaniem, mieszkanie u angielskich rodzin jest znakomitym sposobem na rozwój poziomu znajomości języka obcego. Kolejnym plusem mieszkania w rodzinach angielskich było poznanie tradycyjnych dań, serwowanych przez naszych opiekunów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu do Anglii i chętni na kolejne wyprawy - mówią Wiktor Mądry z klasy 2D i Nina Bździkot z klasy 2E, uczniowie I LO im. Stanisława Konarskiego w Mielcu.

Tak relacjonuje pobyt w Anglii Julia Pytka, uczestniczka projektu: - Podczas wyjazdu rozwinęłam swoje umiejętności językowe. Sprzyjały temu codzienne rozmowy, robienie wspólnych zakupów, opowiadanie żartów i historii. Z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że bardzo rozbudowało się moje słownictwo, stałam się bardziej otwarta i pewna siebie w rozmowach w obcym języku.

Nasz pobyt w lokalnej szkole zrodził pomysł na jeszcze większe zacieśnienie relacji i poszerzenia zakresu kontaktów o aspekt artystyczny, który ma zostać uwieńczony w przyszłym roku wspólnymi warsztatami wokalnymi.

Organizatorzy wyjazdu składają serdeczne podziękowania kierownikowi wyjazdu Andrzejowi Dawidowi z Concept Tours 3.0  za profesjonalne przygotowanie wyjazdu oraz za ufundowanie nagród dla najpilniejszych uczestników wyjazdu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy