Reklama

Miliony na operacje

Opublikowano:
Autor:

Miliony na operacje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 10 milionów złotych - tyle wyniesie dofinansowanie, które mielecki szpital otrzyma na przebudowę bloku operacyjnego. Będzie to jedna z największych inwestycji ostatnich lat.

Na opublikowanej 13 września liście Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego projekt zgłoszony przez mielecką lecznicę uplasował się na wysokim, trzecim miejscu. Jego całkowity koszt ma wynieść 14 085 740,54 zł, a dofinansowanie unijne to kwota  9 892 962,33 zł.

– Brakującą kwotę około pięciu milionów złotych gwarantuje dla nas Starostwo Powiatowe w Mielcu – mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor mieleckiego szpitala, dodając, że przetargi na realizację zadania rozstrzygnięte zostaną najprawdopodobniej już w 2018 roku.

Dzięki funduszom pozyskanym z RPO szpital przebuduje i rozbuduje blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W segmencie "I" przewiduje się połączenie kilku istniejących pomieszczeń w jedną, większą salę pooperacyjną; w segmencie "H" powstanie nowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii, mieszczący 12 łóżek. W szpitalu ma powstać również blok operacyjny w nowym segmencie "I". Będzie on rozszerzeniem istniejącego bloku, powiększonym o parter z dodatkowymi trzema salami operacyjnymi.

Więcej w 38 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE