Reklama

Milion złotych na rozwiązanie problemów z wodą w Przecławiu [FOTO]

Opublikowano: sob, 11 lip 2020 12:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Przecław otrzyma prawie milion złotych rządowego wsparcia na instalację hydrofobową. Ta inwestycja ma zapobiegać częstym spadkom ciśnienia wody w sieci wodociągowej oraz brakom w dostawach wody.

10 lipca w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego burmistrz Renata Siembab uczestniczyła w towarzystwie prezesa ZGK w Przecławiu Krzysztofa Szostaka w konferencji z udziałem Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak, Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej, gdzie odebrała decyzję o zapewnieniu dofinansowania z rezerwy celowej budżetu państwa.

Można uznać to za sukces, ponieważ niewielu gminom jak do tej pory udało się otrzymać takie dofinansowanie rok po roku.

Dzięki dofinansowaniu wybudowana zostanie nowa kontenerowa stacja podnoszenia ciśnienia wraz ze zbiornikiem wyrównawczym o pojemności 150 m3 oraz instalacja fotowoltaiczna o mocy do 50 kW, w miejsce starej, która jest w katastrofalnym stanie technicznym. 

Będzie to nowoczesny obiekt, zapewniający dostawy wody dla 6 tysięcy mieszkańców gminy w sposób bezpieczny i z odpowiednim ciśnieniem. Pierwszym etapem głębokiej modernizacji sieci była wymiana urządzeń Stacji Uzdatniania Wody w Tuszymie wraz z jej termomodernizacją zakończona 30 czerwca.


- Zapas wody w Przecławiu, bez jej tłoczenia, wystarcza zaledwie na dwie – trzy godziny. W przypadku awarii sieci wodociągowej, przynajmniej połowa mieszkańców gminy zostanie odcięta od dostępu do wody pitnej – powiedziała wicewojewoda Jolanta Sawicka.

Te szacunki potwierdziła burmistrz Przecławia Renata Siembab.

- W ubiegłym roku zmierzyłam się z niesamowitym wyzwaniem. Ponad 3 tys. gospodarstw, przez ponad trzy tygodnie, było pozbawione dostępu do wody – przypomniała burmistrz.

Realizacja zadania stanowi wsparcie procesu infrastruktury krytycznej wodociągowej gminnego wodociągu w Tuszymie w kwocie 998 962,00 zł, koszt całego przedsięwzięcia to ponad 1 mln 200 tys. zł. Inwestycja będzie zrealizowana już w roku bieżącym.
 


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.