Reklama

Milenka może mieć przeszczep. Szukamy genetycznego bliźniaka, który może uratować jej życie

Opublikowano:
Autor:

Milenka może mieć przeszczep. Szukamy genetycznego bliźniaka, który może uratować jej życie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest szansa, aby trzymiesięczna Milenka, która choruje na rzadką chorobę genetyczną, wyzdrowiała. Po badaniach w niemieckiej klinice okazało się, że dziewczynka może mieć przeszczep szpiku. Lada dzień ruszą poszukiwania genetycznego bliźniaka dla Milenki.

Dziewczynka choruje na osteopetrozę. To rzadka choroba genetyczna kości, dotyka jedno na sto tysięcy dzieci. Zahamowuje wzrost, wywołuje anemię, atakuje zakończenia nerwowe, prowadząc do utraty wzroku i słuchu. Milenka ma niedokrwistość, łamliwość kości i powiększoną śledzionę. Choroba z dnia na dzień postępuje. Jej braciszek, który zmagał się z tym samym schorzeniem, zmarł dwa lata temu. Występują dwie mutacje osteopetrozy: uleczalna, w której stosuje się przeszczep szpiku i nieuleczalna, której konsekwencją jest śmierć. 

Jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku. Teraz, po badaniach w niemieckiej klinice, na które poprzez portal siepomaga.pl zrzuciły się setki ludzi z całej Polski, już wiadomo, że dziewczynka może mieć przeszczep. Potrzebną kwotę - prawie 74 tysiące złotych udało się zebrać w zaledwie kilka dni. Akcję wsparło ponad półtora tysiąca internautów!

Poszukiwania genetycznego bliźniaka dla Milenki ruszą lada dzień. O przebiegu akcji będziemy informować na naszym portalu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE