Reklama

Mieszkania chronione - doświadczenia innych miast

Opublikowano:
Autor:

Mieszkania chronione - doświadczenia innych miast - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiciele rad osiedli Kościuszki i Kilińskiego, organizacji pozarządowych oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Miejskiego w Mielcu odwiedzili ośrodek pomocy społecznej w Płocku.

Ta mielecka grupa od kilku miesięcy pracuje pod okiem animatora oraz prawników nad prowadzeniem mieszkań chronionych oraz zasadami ich przyznawania.

Odwiedzony przez mielczan ośrodek pomocy społecznej w Płocku posiada pod opieką aż 27 mieszkań chronionych i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem.

Delegacja z Mielca zapoznała się z przepisami wewnętrznymi regulującymi funkcjonowanie mieszkań, a także obowiązkami pracowników socjalnych opiekujących się mieszkańcami.

W programie wizyty studyjnej znalazły się również ciekawe przykłady działania różnych podmiotów gospodarczych. Dobrymi praktykami dzieliły się między innymi spółdzielnia socjalna osób prawnych Communal Service w Brzezinach, spółka non for profit Box Life, Zakład Aktywności Zawodowej Bar Mleczny Tumska oraz Warsztat Aktywności Zawodowej prowadzony przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Umysłową "JESTEM".

Mieszkania chronione zostaną utworzone w Mielcu w modernizowanym obiekcie przy ul. Mickiewicza 13 i będą służyły osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Łącznie w zabytkowej kamienicy powstanie sześć mieszkań dla 25 osób. Doświadczenia innych miast, między innymi Płocka, pokazują, że mieszkania chronione dobrze się sprawdzają i są pomocne osobom w trudnej sytuacji życiowej i rodzinnej.

Wizyta studyjna, jak również porady specjalistów finansowane są z  funduszy projektu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE