Reklama

Mieszkańcy zwiedzili urząd miejski

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy zwiedzili urząd miejski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Daniel Kozdęba postanowił uchylić rąbka tajemnicy swojej pracy i pokazać szerszemu gronu, jak wygląda miejsce, w którym na co dzień zapadają najważniejsze decyzje dotyczące życia mieszkańców. Wszystko za sprawą Nocy Magistratu, zorganizowanej w naszym mieście po raz pierwszy.

20 maja to nieprzypadkowa data, bo w większości polskich miast w tym dniu odbywa się Noc Muzeów. Między godziną 19.00 a 24.00, poza możliwością odwiedzenia praktycznie każdego zakamarka mieleckiego magistratu, zwiedzający mogli porozmawiać z przedstawicielami spółek miejskich – MPGK, MKS, Lotniska Mielec czy ZUOK. Swoje stanowisko informacyjne przygotowało także schronisko dla zwierząt. – Urząd jest zawsze odbierany jako coś, czego się boimy, a tego typu imprezy uczą, zwłaszcza najmłodszych, że nie ma powodu do obaw– mówi jedna z uczestniczek, pani Magda.

Na przybyłych czekało wiele atrakcji - możliwość zmierzenia się w piłce ręcznej z mieleckimi szczypiornistami, wypróbowanie swoich sił za sterami symulatora lotów, a także sprawdzenie, jak funkcjonuje system monitoringu miasta w dyspozytorni straży miejskiej. – To nie jest zła inicjatywa i powinna pozytywnie wpłynąć na wizerunek Mielca – mówi pan Wojtek, który zaznacza, że w większości miast Noc Muzeów jest już czymś normalnym. – Jeśli i inne urzędy się przyłączą, dadzą w ten sposób do zrozumienia, że chcą być bliżej nas – mieszkańców – kończy mielczanin.

Wiceprezydent miasta Jan Myśliwiec zaznacza, że podobnego wydarzenia możemy spodziewać się także za rok. – Być może inne jednostki, spółki miejskie czy podmioty, które są pod jurysdykcją miasta, zechcą włączyć się w tę akcję – dodaje.

Można mieć zatem nadzieję, że Noc Magistratu na stałe wpisze się do kalendarza imprez, a jej formuła z każdym rokiem będzie coraz atrakcyjniejsza dla zwiedzających.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE