Reklama

Reklama

Mieszkańcy Podleszan mają możliwość przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej

Opublikowano: 10 października 2020 09:40
Autor:

Mieszkańcy Podleszan mają możliwość przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Mielec informuje mieszkańców Podleszan z obszaru, na którym została wykonana sieć kanalizacyjna, że od 15 października istnieje możliwość wykonania podłączenia do przygotowanej sieci kanalizacyjnej.

Aby wykonać podłączenie istniejącego budynku do nowo wybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej Inwestor ma obowiązek:

1. Uzyskać w Urzędzie Gminy Mielec ul. Głowackiego 5, pok. nr 16 lub w Gminnym Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Mielcu (GZGK), ul. Głowackiego 5, pok. nr 14 - kopię mapy zawierającej projekt przyłącza lub studzienki przyłączeniowej.


Przeczytaj także: Nie żyje ks. dr Andrzej Ślusarz


2. Zgłosić do GZGK w Mielcu zamiar wykonania przyłącza co najmniej 2 dni przed rozpoczęciem prac w terenie, w celu  umożliwienia wykonania przez pracownika GZGK czynności nadzoru nad wykonaniem przyłącza i włączeniem go do gminnej sieci kanalizacyjnej.


3. Zlecić wykonanie przyłącza uprawnionemu wykonawcy.


4. W przypadku braku w studzience przyłączeniowej wolnego odgałęzienia, połączenie wykonać na uszczelce gumowej tzw. „in situ”. Otwór w studzience betonowej należy wykonać wiertnicą do otworów. Niedozwolone jest uszczelnianie otworów montażowych poliuretanową pianką montażową.


5. Wypełnić z wykonawcą protokół odbioru robót.


6. Zlecić uprawnionemu geodecie sporządzenie mapy geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wykonanego przyłącza przed jego zakryciem.


7. Dopełnić formalności związanych z zakończeniem budowy przyłącza, tj. przekazać do GZGK w Mielcu protokół odbioru robót wraz z mapą geodezyjną inwentaryzacji powykonawczej i zawrzeć z GZGK w Mielcu umowę o odbiór ścieków.


Przeczytaj także: W szpitalach zaczyna brakować łóżek dla chorych na Covid -19. W Mielcu komplet


Uwaga:   Inwestor wykonujący przyłącze, odpowiada za ewentualne szkody powstałe podczas wykonywania prac ziemnych i związane z uszkodzeniem istniejącej, podziemnej infrastruktury technicznej (rurociągi, kable energetyczne, kable teletechniczne, itp.) oraz straty poniesione z tego powodu przez  innych odbiorców wody, gazu, energii elektrycznej,  użytkowników kanalizacji itp.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.