Reklama

Mieszkańcy alarmują, urzędnicy obiecują. Zniszczony parking i droga [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez długi czas interesowaliśmy się sprawą zniszczonej drogi i parkingu przy ulicy Biernackiego. Mieszkańcy dzwonili do Nas z prośbą o poruszenie sprawy. Po naszej interwencji Urząd Miasta obiecał zająć się problemem a Prezydent Wiśniewski obiecał remont drogi wjazdowej i parkingu.

Przypomnijmy, że "Sygnały czytelników"  to wasze wiadomości, w których piszecie o problemach, z jakimi się borykacie, jakie Was trapią. Wszystkie maile opublikowane są w wersji oryginalnej. Z Waszymi sprawami udajemy się do urzędów i prosimy władze o komentarz i rozwiązanie sprawy.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

 

LIST MIESZKAŃCÓW

Przez długi czas interesowaliśmy się sprawą zniszczonej drogi i parkingu przy ulicy Biernackiego. Mieszkańcy dzwonili do Nas z prośbą o poruszenie sprawy.

"Mieszkańcy bloku nr 8 przy ulicy Biernackiego oraz użytkownicy garaży znajdujących się za tym blokiem zwracają się do Pana Prezydenta w następującej sprawie:
Za blokiem tym na działkach, których właścicielem jest miasto, zlokalizowana jest altana śmietnikowa wraz z drogą dojazdową do niej, oraz kilka miejsc parkingowych dla mieszkańców tego bloku.
Droga dojazdowa oraz miejsca parkingowe wykonano z tzw. "trylinki" w latach 70. ubiegłego wieku. Od tamtego okresu do chwili obecnej teren ten w wyniku czasu i przejazdu śmieciarek został mocno zniszczony. Powstało wiele zapadnięć i ubytków powierzchni, co powoduje uszkodzenia układów jezdnych samochodów oraz stwarza niebezpieczeństwo potknięć dla osób starszych i dzieci.
Brak miejsc parkingowych powoduje, że kierowcy parkują tam swe samochody na trawnikach.
Od kilku lat ten problem zgłaszamy był wielokrotnie na zebraniach z administratorem, czyli MZBM, aby usunąć te nieprawidłowości. Jednak do tej pory nie podjęto działań w tym temacie".

ODPOWIEDŹ URZĘDU

Po naszej interwencji Urząd Miasta obiecał zająć się problemem a Prezydent Wiśniewski obiecał remont drogi wjazdowej i parkingu.

Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski po zapoznaniu się ze sprawą uznał, że jeszcze w tym roku podjęta zostanie próba realizacji zadań, o które wnoszą mieszkańcy bloku nr 8 przy ul. Biernackiego w Mielcu.
Realizacja uzależniona jednak będzie od wolnych środków w budżecie miasta w bieżącym roku, jeśli takiej możliwości nie będzie, wymiana nawierzchni zostanie uwzględniona w budżecie miasta na przyszły rok. Nie ma niestety możliwości przeniesienia pieniędzy z Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

- Budżet obywatelski, jaki realizowany jest w naszym mieście, działa na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Mielcu. W uchwale tej zostały ustalone zasady oraz tryb przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Mielca. Na realizację zadań w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego przeznacza się środki finansowe w kwocie 2 milionów złotych, wyodrębnione na ten cel corocznie w budżecie gminy - możemy przeczytać w piśmie nadesłanym do naszej redakcji przez urząd.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy