Reklama

Mieleckie szkoły zawodowe dla Przemysłu 4.0 – dni otwarte CKPiDN oraz ZST w Mielcu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dnia 26-29 maja w CKP (znajdującym się przy ulicy Wojska Polskiego 2B)trwać będzie XIII Mielecki Festiwal Nauki i Techniki zoorganizowany przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych „Leonardo” i jej Rady Programowej skierowany głównie dla uczniów klas ósmych oraz ich rodziców i nauczycieli.

Od wczoraj w CKP odbywa się Festiwal Nauki i Techniki na którym to uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych mogą się zapoznać z ofertą edukacyjną szkół znajdujących się tu ,w Mielcu a nauczyciele zapoznawać się z nowoczesnym programem metod nauczania opartym na modelu STEAM.

  Zadaniem szkół ponadpodstawowych biorących udział w tym wydarzeniu jest po krótce przygotowanie stanowisk prezentacji zawodów dostępnych w danej placówce w roku szkolnym 2022/23 ,opowiedzenie kilku słów o programie nauczania aby przekonać uczniów do kontynuacji nauki właśnie w tejże szkole.

 Z racji ,że aktualnie coraz większe grono młodzieży jest zainteresowanie rozwojem nowoczesnych technologii program warsztatów odbywających się w SCK został dostosowany pod tym właśnie kątem;nie zabrakło zawodów takich jak :technik multimediów i poligrafii cyfrowej ,informatyk ,technik robotyki czy wielu ,wielu innych. Okazało się to strzałem w dziesiątkę ,gdyż na korytarzach Centrum Edukacji znalazło się mnóstwo chętnej młodzieży pragnącej wziąć udział w zajęciach praktycznych organizowanych na wzór prawdziwych zajęć -można zatem stwierdzić ,że młodzież coraz to świadomiej podchodzi do tematu wybory szkoły a co za tym idzie ścieżki życiowej.

 Oprócz szkół swoje stanowiska przygotowało też grono firm i stowarzyszeń chcących wypromować swoją działaność szerszemu gronu osób.

 Partnerami festiwalu są Euro-Park Mielec ,Polska Strefa Inwestycji ,Zespół Szkół Technicznych -ZST Mielec oraz Agencje Rozwoju Przemysłu natomiast patronatem honorowym objęty został przez Marszałka Województwa Podkarpackiego-Władyslawa Ortyla , Starostę Powiatu Mieleckiego -Stanisława Lonczaka oraz Prezydenta Miasta -Jacka Wiśniewskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy