Reklama

Mieleckie pogotowie ratunkowe częścią podkarpackiego konsorcjum. Co to oznacza?

Opublikowano: śr, 13 sty 2021 08:11
Autor: | Zdjęcie: Pogotowie Ratunkowe w Mielcu

Mieleckie pogotowie ratunkowe częścią podkarpackiego konsorcjum. Co to oznacza? - Zdjęcie główne

Mieleckie pogotowie ratunkowe jest częścią dużego konsorcjum. | foto Pogotowie Ratunkowe w Mielcu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu po uroczystym podpisaniu umowy jest już oficjalnie częścią Konsorcjum. Mieleckie pogotowie jest liderem podkonsorcjum obejmującego działaniem teren powiatów: mieleckiego, tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego i stalowowolskiego.

Oprócz mieleckiej placówki do podkarpackiego konsorcjum wchodzą ponadto: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie - lider konsorcjum, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie oraz Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku. 

- Zarząd powiatu mieleckiego bardzo pozytywnie ocenia podpisanie umowy konsorcjum, gdyż daje to pewność, że nasze pogotowie jako lider podkonsorcjum w części północno-zachodniej województwa podkarpackiego będzie realizowało w nowym systemie usługi ratownictwa medycznego - mówił po podpisaniu umowy starosta mielecki Stanisław Lonczak.

- Powstała potężna "firma": 800 osób ratowników, lekarzy, duży park karetek. Cieszę się, że jesteśmy mocną jednostką i mam nadzieję, że również przełoży się to na finanse jakie będą towarzyszyć realizacji tego konsorcjum i będzie to kolejny krok w kierunku rozwoju naszego pogotowia w Mielcu.

- Wejście mieleckiego pogotowia do konsorcjum pokazuje dobry kierunek zmian w ratownictwie medycznym wytyczony przez kolejne zarządy powiatu mieleckiego i pokazuje też, jak mocną jednostką jest nasze pogotowie, któremu życzę dalszych sukcesów - mówił wicestarosta Andrzej Bryła.

Dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszka powiedział, że reforma, do której przygotowywaliśmy się przez wiele miesięcy dla pacjentów nic nie zmieni. pacjenci oczekujący na karetkę będą mieli udzieloną pomoc na tych samych zasadach, co do tej pory.

Z drugiej strony - jak podkreślał dyrektor - mieleckie pogotowie będzie świadczyło usługi z zakresu ratownictwa medycznego w innych rejonach operacyjnych.

- Do 1 marca funkcjonujemy na starych zasadach wraz ze współrealizatorami a już później jako samodzielna duża publiczna jednostka, kładąca nacisk na rozwój oraz szkolenie pracowników, tak żeby stawiać na wysoką jakość.

Zmieni się także nazwa. Władze pogotowia pracuje nad zmianą regulaminu zmiany nazwy z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu na Podkarpacką Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.