Reklama

Reklama

Mieleckie gminy obniżają stawki za odpady. Zobacz które

Opublikowano: 31 grudnia 2020 08:38
Autor: | Zdjęcie: Fot. UG Padew Narodowa

Mieleckie gminy obniżają stawki za odpady. Zobacz które - Zdjęcie główne

Stawki opłat za śmieci komunalne w gminie Padew Narodowa należą do najniższych w regionie. | foto Fot. UG Padew Narodowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 stycznia 2021 roku w części mieleckich gmin wprowadzono nowe, niższe stawki za odbiór odpadów komunalnych. Jest to tym istotniejsze, że w 2020 roku, po wprowadzeniu nowych przepisów dotyczących obowiązku segregacji odpadów ceny za ich odbiór wzrosły w skali kraju radykalnie, sięgając średnio 50 procent.

Gmina Padew Narodowa

Odpowiednią uchwałę w sprawie stawek opłat za śmieci komunalne w 2021 roku podjęła niedawno Rada Gminy Padew Narodowa. Zgodnie z tą uchwałą stawka ta będzie wynosić 14,80 zł od osoby miesięcznie   w przypadku gdy bioodpady powstające na nieruchomości będą zagospodarowane we własnym zakresie tj. poprzez ich kompostowanie w przydomowym kompostowniku.

Na podstawie złożonych przez mieszkańców deklaracji wiadomo, że  na terenie gminy Padew Narodowa aż 99% gospodarstw posiada kompostowniki i zagospodarowuje odpady biodegradowalne we własnym zakresie. Gospodarstw, które nie posiadają kompostowników jest 10, a ich mieszkańcy będą objęci stawką w wysokości 20 zł od osoby  miesięcznie.

Według harmonogramu odbioru odpadów komunalnych w 2021 r. zmieszane odpady komunalne oraz bioodpady będą odbierane z  gospodarstw z większą częstotliwością w okresie letnim i będzie to nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie.

Gmina Wadowice Górne

Na ostatniej w tym roku sesji Rady Gminy w Wadowicach Górnych, która odbyła się 29 grudnia,  na wniosek wójta Michała Deptuły obniżone zostały stawki za zagospodarowanie odpadów komunalnych.

Od 1 lutego 2021 opłaty  te wyniosą 18 zł (obniżka o 2 zł) od osoby miesięcznie w przypadku kompostowania odpadów biodegradowalnych (w tej gminie taka samo jak w Padwi Narodowej 99% mieszkańców zadeklarowało kompostowanie) i 26 zł (obniżka o 2 zł) w przypadku nie kompostowania.
 
Poza tym przyjęto, że od 2021 roku odpady plastikowe będą wywożone co miesiąc, a nie raz na kwartał.

Gmina Przecław

Tak samo gmina Przecław obniżyła stawki opłat za odpady komunalne.  Obniżka ta wynosi 4 zł od osoby miesięcznie, co sprawia, że nowa stawka będzie wynosić 19,50 zł od osoby miesięcznie.
 

Poza tym w gminie tej zwiększono częstotliwość odbioru frakcji metale i tworzywa sztuczne z zabudowy jednorodzinnej na raz w miesiącu. Frakcje szkło i makulatura odbierane będą bez zmian tj. raz na dwa miesiące.

Odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte opony (z samochodów osobowych) odbierane będą raz w roku w formie wystawienia ich  przed lub w granicy nieruchomości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Mieszkaniec

  Kiedy gmina Gawłuszowice obniży te wysokie stawki za śmieci.

  • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -0

   KB

   W gminie gawluszowice sie nic nie da, pozdrawiam, a i tam ciagle kogos nie ma, bedzie jutro, albo na kawie