Reklama

Mielecki Zespół Szkół Technicznych z prestiżową nagrodą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mielecki Zespół Szkół Technicznych z prestiżową nagrodą - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół Technicznych z Mielca został uhonorowany tytułem „Inspirator Kariery 2021”. Oznacza to, że szkoła odnosi sukcesy w kształceniu zawodowym.

Ideą konkursu „Inspirator Kariery” jest propagowanie dobrych praktyk edukacyjnych, samorządowych i biznesowych w obszarze kształcenia zawodowego. Organizatorem konkursu jest Instytut Pracy i Kariery z Zawiercia.

W szczególności konkurs propaguje i wspiera działania w zakresie szeroko rozumianej integracji środowiska edukacyjnego, samorządowego i biznesowego, propaguje koncepcję ciągłego doskonalenia rozwoju zawodowego i promuje dobre praktyki edukacyjne na rzecz kształcenia zawodowego.


Procedura wyboru Laureatów obejmuje analizę pro zawodowej działalności uczestnika pod kątem doskonalenia jej jakości, jak również dokonań w kierunku wdrażania takiej działalności.

Przedmiotem oceny są w szczególności:

  • wdrożone rozwiązania na rzecz doskonalenia kształcenia zawodowego, w tym np. metody nauczania, kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów, doradztwo zawodowe, inicjatywy uczniowskie, rozwój szkoły, w tym kadry pedagogicznej,   
  • podjęte inicjatywy i programy, w tym np. tworzenie klas patronackich, festiwale zawodów, wycieczki do zakładów pracy, praktyki zawodowe,
  • organizacja praktycznej nauki zawodu w ramach programu Erasmus+, współpraca z zagranicznymi szkołami,
  • współpraca samorządu z lokalnym rynkiem pracy na rzecz podniesienia jakości praktycznego kształcenia zawodowego,
  • szkolenia dla uczniów i nauczycieli,

Przyznane wyróżnienie - „Inspirator Kariery 2021” odebrali Arkadiusz Gałkowski, dyrektor ZST i Mieczysław Wilk, szkolny koordynator projektów oraz Grzegorz Piechota, Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Mielcu.

Zespół Szkół Technicznych w Mielcu tworzy obecnie ponad 1800 uczniów i słuchaczy oraz grono 136 nauczycieli, z których ponad 80% to nauczyciele dyplomowani. Ofertę szkoły stanowią atrakcyjne specjalizacje, których absolwenci to poszukiwani specjaliści na współczesnym rynku pracy.


    – Każdy może znaleźć u nas swoje miejsce – mówi Arkadiusz Gałkowski, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.
    – W naszej szkole kształcimy przyszłych techników robotyki, programistów, mechaników, mechaników lotniczych, mechaników pojazdów samochodowych, informatyków, techników grafiki i poligrafii cyfrowej oraz żywienia i usług gastronomicznych. Natomiast w Szkole Branżowej oferujemy zawody mechanika pojazdów samochodowych, operatora obrabiarek skrawających, kucharza i cukiernika. Zawód technik robotyki jest naszym nowym, autorskim kierunkiem, uruchomionym w roku szkolnych 2020/2021 i jesteśmy z niego naprawdę dumni. Jego utworzenie było odpowiedzią na potrzeby zmieniającej się światowej gospodarki, która w coraz większym stopniu opiera się na automatyzacji i robotyzacji procesów wytwórczych. Wychodzimy zatem naprzeciw zarówno rynkowi pracy, jak i oczekiwaniom młodych ludzi, którzy mają ambicje kształcić się w kierunkach gwarantujących zdobycie atrakcyjnego, cenionego przez pracodawców i dobrze płatnego zawodu. Technik robotyki to zawód ściśle związany z kierunkiem rozwoju przemysłu lotniczego, maszynowego i przetwórczego, a powołanie go w naszej szkole to efekt współpracy z przedsiębiorstwami z terenu SSE Euro-Park Mielec, prowadzących produkcję zrobotyzowaną – podkreśla dyrektor.

O wysoko postawionej poprzeczce w zakresie dopasowywania oferty edukacyjnej szkoły świadczy fakt utworzenia kolejnego nowego kierunku – technik programista, zaplanowanego na rok szkolny 2021-2022.

    – Jak dowodzą analizy lokalnego rynku pracy, technik programista to dzisiaj jeden z najlepiej opłacanych i najbardziej poszukiwanych zawodów. Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w zakresie projektowania baz danych, stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji. Będą tworzyć programy w najpopularniejszych obecnie językach Python, C++, JavaScript, a także poznają inne języki: SQL, HTML 5 i CSS – mówi Dyrektor Gałkowski.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy