Mało inwazyjna technika, wielka zmiana dla pacjentów
Elastyczna proteza dysku jest przeznaczona dla osób cierpiących na przewlekły ból kręgosłupa, które nie uzyskały wystarczającej ulgi za pomocą tradycyjnych metod leczenia, takich jak leki przeciwbólowe czy rehabilitacja. - To fantastyczny rozwój w naszym oddziale. Mamy teraz zaawansowaną procedurę, która zajmuje tylko kilkanaście minut, a hospitalizacja ogranicza się do maksymalnie dwóch dni – mówi Paweł Paczdan, dyrektor szpitala. Procedura wprowadzenia protezy odbywa się przezskórnie, w miejscowym znieczuleniu.
Używamy igły, przez którą wprowadzamy protezę o wyglądzie zielonkawego makaronu. Ten materiał jest higroskopijny, odbudowuje wysokość krążka międzykręgowego, przyciągając wodę i zmieniając właściwości biochemiczne dysku
- wyjaśnia doktor Dominik Ungeheuer, neurochirurg.
Wymierne korzyści i przyczyna odczucia kandydatów
Kwalifikacja do zabiegu odbywa się po dokładnym przebadaniu nowoczesnego rezonansu magnetycznego pacjenta. Nie każdy pacjent będzie odpowiednim kandydatem, ale dla tych, którzy się kwalifikują, efekty mogą być znaczące.
Zabieg ma potencjał do poprawienia jakości życia pacjentów, umożliwiając im szybszy powrót do codziennych aktywności
– dodaje neurochirurg.
Dowiedz się więcej i obejrzyj procedurę w akcji
To doskonała okazja, by zobaczyć, jak nowoczesne technologie są wykorzystywane do walki z przewlekłym bólem.Aby umówić się na konsultacje lub uzyskać więcej informacji, pacjenci mogą kontaktować się z Poradnią Neurochirurgiczną Szpitala Specjalistycznego w Mielcu pod numerami telefonów: 17 780 01 58 lub 17 780 01 68.
To kolejny krok mieleckiego szpitala w kierunku nowoczesnej medycyny, oferującej pacjentom skuteczne i mniej obciążające metody leczenia, które mogą znacząco poprawić jakość ich życia.
Więcej na temat samego zabiegu dowiecie się z filmu poniżej:
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.