Reklama

Mielecki szpital podpisał umowę z PAKS. Oddział kardiologii będzie powiększony [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 30 czerwca w Starostwie Powiatowym w Mielcu została podpisana umowa na kolejne 10 lat na prowadzenie oddziału kardiologii przez Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Szpitalu Specjalistycznym im. E. Biernackiego w Mielcu.

PAKS to Klinika działająca od prawie 21 lat na terenie Polski, rozwijająca swoją działalność i rozszerzająca działalność w wielu szpitalach.

- Celem dla mieleckiego  szpitala było zwiększenie dostępu  do usług kardiologicznych dla mieszkańców powiatu, zapewnienie kompleksowej opieki kardiologicznej dla pozostałych pacjentów i wprowadzenie jak najbardziej nowoczesnych metod - podkreślał dyrektor mieleckiego szpitala, Jarosław Kolendo.

Po wielu  spotkaniach i rozmowach i  negocjacjach  związanych z  przedłużeniem umowy uznano, iż dalsza współpraca  jest najbardziej korzystna dla obu stron. Dyrektor szpitala Jarosław Kolendo z wielkim zadowoleniem przystąpił do podpisania umowy, przekazując wcześniej  informacje o rozwoju oddziału (zwiększenie ilości łóżek o około 25 sztuk - 10 łóżek dla intensywnej terapii i 15 łóżek dla opieki zachowawczej), ale także zmianach i stworzeniu warunków dla odbywania staży dla lekarzy bez dodatkowych wyjazdów do innych miast.

Ze strony PAKS umowę podpisał Paweł Kaźmierczak, członek zarządu i Dyrektor Medyczny Kliniki.

Przedstawiono zamysł stworzenia przychodni konsultacyjnej. Budżet zainwestowany w przygotowanie, zmianę infrastruktury i zakup sprzętu dla oddziału to około 10 milionów złotych. Nowością jest Klub Pacjenta, czyli zwiększanie świadomości pacjentów związanej z chorobami układu sercowo-naczyniowego, a także stworzenie opieki dla pacjentów po zawale mięśnia sercowego. Pacjent trafia na 12 miesięcy pod skoordynowaną opiekę i w szybkim odstępie czasu kierowany jest do odpowiednich specjalistów.

Jak mówią badania, przez kierowanie pacjentem tymi metodami przez 12 miesięcy, śmiertelność  jest zredukowana o 30%.  

W spotkaniu uczestniczył  również  Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, oraz jego zastępca, Andrzej Bryła.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy