Reklama

Mielecki Parasol Biznesowy - propozycja wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców od "Patriotycznego Mielca"

Opublikowano: pon, 30 mar 2020 15:56
Autor:

Mielecki Parasol Biznesowy - propozycja wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców od "Patriotycznego Mielca" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie: "Patriotyczny Mielec" przygotowało autorski projekt pomocy dla lokalnych przedsiębiorców – "Mielecki Parasol Biznesowy". W dokumencie zawarto 8 punktów, które zdaniem autorów, w jakimś stopniu, pomogą mieleckim przedsiębiorcom w nadchodzącym kryzysie oraz pozwolą zachować miejsca pracy. Dokument zostały wysłany do prezydenta Mielca i rady miasta.

- Wiemy, że część podobnych postulatów, jak obniżenie podatków czy czynszów, była wysuwana zarówno przez Pana Prezydenta jak i radnych miejskich z różnych środowisk, jednak w części merytorycznej nasze propozycje znacząco się różnią lub są rozbudowane i sprecyzowane. Część postulatów nie została jeszcze przez nikogo w Mielcu zaproponowana. Uważamy, że w tym trudnym czasie musimy działać wspólnie, bo dobro Mielca i jego mieszkańców musi być tutaj najważniejsze. Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone rozwiązania wpłyną niekorzystnie na budżet miasta. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku licznych zwolnień i upadłości skutki dla budżetów samorządów będą również bardzo odczuwalne. Podobnie jak w medycynie i tutaj lepiej zapobiegać niż leczyć - czytamy w komunikacie Stowarzyszenia. 

 

Oto propozycje Stowarzyszenia "Patriotyczny Mielec" przesłane do redakcji KORSO

1. Umorzenie zapłaty czynszu za najem gminnych lokali na okres 3 miesięcy z możliwością przedłużenia na  kolejne 3 miesiące w przypadku trwania ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej spowodowanych stanem epidemii dłużej niż do końca maja dla najemców prowadzących działalność gospodarczą, którzy wykażą spadek przychodów o więcej niż 50% w porównaniu do średniej przychodów miesięcznych z grudnia 2019, stycznia 2020 oraz lutego 2020 oraz obniżenie opłaty o 50% czynszu za najem lokali gminnych dla najemców prowadzących działalność gospodarczą, którzy wykażą spadek przychodów o więcej niż 30% w porównaniu do średniej przychodów miesięcznych z grudnia 2019, stycznia 2020 oraz lutego 2020 z zastrzeżeniem działalności dedykowanej wyłącznie okresowi zimowemu.

2. Umorzenie podatku od nieruchomości na okres 3 miesięcy z możliwością przedłużenia na  kolejne 3 miesiące w przypadku trwania ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej spowodowanych stanem epidemii dłużej niż do końca maja dla najemców prowadzących działalność gospodarczą, którzy wykażą spadek przychodów o więcej niż 50% w porównaniu do średniej przychodów miesięcznych z grudnia 2019, stycznia 2020 oraz lutego 2020 oraz obniżenie podatku od nieruchomości o 50% dla najemców prowadzących działalność gospodarczą, którzy wykażą spadek przychodów o więcej niż 30% w porównaniu do średniej przychodów miesięcznych z grudnia 2019, stycznia 2020 oraz lutego 2020 z zastrzeżeniem działalności dedykowanej wyłącznie okresowi zimowemu.

3. Umorzenie opłaty targowej na okres 2 miesięcy dla handlujących na miejskich targowiskach – Hala Targowa, bazar przy ul. Sportowej, „Zielony rynek”.

4. Zawieszenie opłat za wywóz śmieci dla lokalnych firm, które zawiesiły swoją działalność na czas trwania epidemii.

5. Stworzenie platformy internetowej na której firmy, po zarejestrowaniu, będą mogły sprzedawać bony / vouchery na swoje produkty i usługi, do wykorzystania przez klientów w późniejszym czasie oraz będą promowane jako lokalne firmy w kampanii lokalnego patriotyzmu konsumenckiego. Pomysł obejmuje również stworzenie programu lojalnościowego np. w zamian za zakupy w tych firmach drobne upominki – gadżety czy wejściówki od miasta np. na basen.

6. Przygotowanie zdalnego systemu do składania wniosków w przedmiocie powyższych zwolnień z maksymalnie uproszczoną procedurą weryfikacji warunków ich uzyskania.

7. Przeprowadzenie pilnych konsultacji z lokalnymi przedsiębiorcami o ich problemach i zagrożeniach, które wynikają z epidemii (np. za pomocą wideo-konferencji) oraz otwarcie na wprowadzenie innych ułatwień zwłaszcza w przypadku przedłużania się stanu epidemii.

8. Organizacja spotkań w celu stworzenia dobrowolnego i niezależnego od miasta, ale przez nie wspieranego, porozumienia miko, małych i średnich firm. Pomoc miasta mogłaby polegać np. na wynajmowaniu lokali do organizacji tego typu spotkań oraz pomocy w ich promocji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.