Reklama

Mielecki Orlik numer dwa

Opublikowano:
Autor:

Mielecki Orlik numer dwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku tygodni mamy w Mielcu dwa właściwie nowe boiska piłkarskie typu Orlik. Niemal równocześnie wykonano remont i wymianę starej nawierzchni na nową na kompleksie sportowym przy ulicy Drzewieckiego i podobną sztuczną trawę położono na szkolnym boisku przy Zespole Szkół przy ulicy Tańskiego.

Jeszcze kilka lat temu marzeniem mieleckich fanów piłki nożnej, a przede wszystkim trenerów i zawodników, było pierwsze w naszym mieście całoroczne boisko ze sztuczną trawą. Po wielu latach starań powstało takie na stadionie Gryfu przy ulicy Warszawskiej. To pełnowymiarowa płyta piłkarska, która w dużym stopniu rozwiązała deficyt piłkarskich boisk w naszym mieście szczególnie w okresie zimowym.

Mielecki ewenement
Potem Mielec został włączony w rządowy program Orlik 2012 i przy ulicy Drzewieckiego powstał pierwszy w naszym powiecie kompleks Orlika składający się z małego boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą, boiska wielofunkcyjnego i zaplecza. Jak wiadomo, Orliki na potęgę budowano w całym kraju z wykorzystaniem środków unijnych i pieniędzy samorządowych. Narzekano, że takich kompleksów w takim dużym mieście jak Mielec wzorem innych ościennych miast powinno powstać kilka. Były nawet przymiarki do budowy drugiego Orlika na osiedlu Smoczka (na obiekcie Smoczanki), ale na planach się skończyło.

Więcej w 36 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE