Reklama

Mielecki MOPS organizuje "Dzwi Otwarte" - w ramach tygodnia pomocy ofiarom przestępstw

Opublikowano:
Autor:

Mielecki MOPS organizuje "Dzwi Otwarte" - w ramach tygodnia pomocy ofiarom przestępstw  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, który odbędzie się w ostatnim tygodniu lutego, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu będzie realizował akcję informacyjną „Otwarte drzwi” skierowaną do osób doświadczających przemocy w rodzinie, osób stosujących przemoc w rodzinie, do świadków przemocy w rodzinie i osób posiadających wiedzę o przypadkach jej występowania, a także do wszystkich zainteresowanych tą problematyką mieszkańców Mielca. Jej celem jest zwiększenie oferty specjalistycznej pomocy osobom i rodzinom uwikłanym w problemy przemocy domowej.

W ramach akcji realizowanej przez MOPS we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Mielcu od poniedziałku 25 lutego do piątku 1 marca w siedzibie MOPS w Mielcu (ul. Łukasiewicza 1c) osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z konsultacji specjalistów posiadających kompetencje i doświadczenie zawodowe  w pracy na rzecz przeciwdziałania przemocy domowej.

Na potrzeby realizacji projektu zostaną uruchomione dodatkowe godziny pracy specjalistów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu w celu zwiększenia możliwości skorzystania z pomocy osobom, które z różnych przyczyn nie mogą skorzystać ze specjalistycznej pomocy w standardowych godzinach pracy instytucji.

Wszystkim zgłaszającym  się mieszkańcom Mielca będą udzielane kompleksowe informacje w zakresie m.in. praw przysługujących osobom doświadczającym przemocy domowej, możliwości uzyskania różnych form specjalistycznej pomocy zgodnie z obowiązującym prawem i kompetencjami instytucji realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz sposobów i możliwości działań jakie w konkretnym przypadku można podjąć w celu zatrzymania przemocy w rodzinie.

Koordynatorem akcji z ramienia MOPS jest Joanna Boryczka-Szęszoł (tel. (17-7875662)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE