Reklama

Reklama

Mielecki "Mój Rynek" znów otwarty! Sporo zmian na targowisku

Opublikowano: 9 grudnia 2020 12:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Plac targowy przy ul. Wolności w Mielcu, czyli tak zwany „Mój Rynek” oficjalnie ruszy 10 grudnia 2020 roku. Co się zmieniło po remoncie? Powstało 5 zadaszonych stanowisk handlowych, w tym 55 dla rolników, nowa nawierzchnia utwardzona z kostki brukowej, oświetlenie, przyłącz do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej – to tylko część z prac, które zostały wykonane na placu targowym.

Trwające sześć miesięcy prace remontowe na mieleckim targowisku rozpoczęły się od robót rozbiórkowych, zdemontowane zostały istniejące stragany, zerwana została będąca w bardzo złym stanie nawierzchnia z płytek chodnikowych.

  • Targowisko miejskie „Mój Rynek” jest w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
  • Poza nową nawierzchnią, na terenie targowiska pojawił się szalet miejski z trzema toaletami.
  • Stoiska handlowe zyskały zadaszenie, a dzięki odpowiedniemu odwodnieniu handlujący nie będą musieli obawiać się zalewania stoisk podczas ulewnych opadów deszczu.
  • Stoiska handlowe posiadają oświetlenie w technologii led oraz zewnętrzną instalację gniazd wtykowych.
  • Na placu targowiska zostały zamontowane trzy punkty poboru wody.
  • Poszerzona została także droga wewnętrzna znajdująca się na terenie targowiska. Dzięki wprowadzonemu oznakowaniu pionowemu  usprawni się organizacja ruchu oraz dostępność dla samochodów zaopatrzeniowych.
  • Całość terenu oświetlona jest dodatkowymi latarniami.

- Inwestycja ta była niezwykle istotna zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Stan, który był wcześniej wymagał całkowitej zmiany. Na targowisku przy ul. Wolności funkcjonuje formuła „mojego rynku”, oznacza to, że rolnicy, którzy sprzedają żywność ekologiczną oraz posiadający status rolników ekologicznych, mają zniżkę w opłacie rezerwacyjnej, co zachęca do lokowania stoisk właśnie na tym targowisku – mówi Wiceprezydent Miasta Mielca Paweł Pazdan. – Na dzień dzisiejszy, niemalże 100% miejsc handlowych jest już zarezerwowanych, a więc zainteresowanie jest rzeczywiście bardzo duże – dodaje.

Obecne targowisko „Mój Rynek” podzielone zostało na trzy strefy sprzedaży:

  • strefa A (żółta) przeznaczona dla rolników - 43 stragany dla sprzedaży produktów rolno – spożywczych, stanowiąca 57,91 % powierzchni handlowej targowiska,
  • strefa B (zielona) przeznaczona dla rolników - 12 straganów dla sprzedaży produktów rolno-spożywczych w systemie rolnictwa ekologicznego, stanowiąca 12,81 % powierzchni handlowej targowiska,
  • strefa C (czerwona) ogólnodostępna – 40 straganów dla sprzedaży produktów nie związanych produkcją rolno-spożywczą, stanowiąca 29,28% powierzchni handlowej targowiska.

Koszt inwestycji to 1 953 772,71 zł z czego 828 280,00 zł stanowi dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.