Reklama

Mielecki magistrat będzie miał nowego skarbnika

Opublikowano: ndz, 15 mar 2020 18:51
Autor:

Mielecki magistrat będzie miał nowego skarbnika  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po dwudziestu latach pracy na najbardziej odpowiedzialnym stanowisku w administracji samorządowej, w związku z przejściem na emeryturę, Skarbnik Barbara Wójcik (na zdjęciu po lewej) zwróciła się z prośbą do Rady Miejskiej o odwołanie ze stanowiska. Nowym skarbnikiem została Anna Kobylarz. (na zdjęciu po prawej)

Uchwałą Rady Miejskiej w Mielcu Barbara Wójcik została powołana na stanowisko skarbnika z dniem 1 stycznia 2000 roku. Wcześniej, od roku 1991 zatrudniona była w Urzędzie Miejskim w Wydziale Finansowym, a także przez półtora roku pracowała na stanowisku głównego księgowego w Samorządowym Centrum Kultury. Jako specjalistka w swojej dziedzinie, przez dwie dekady tworzyła i realizowała budżety miasta Mielca, pilnowała dochodów, wydatków i zobowiązań finansowych oraz czuwała nad stabilnością finansów naszego miasta.

Współpracowała przez wiele lat z Prezydentem Januszem Chodorowskim, a następnie z Prezydentem Danielem Kozdębą, a także z Wykonującym Zadania i Kompetencje Prezydenta Janem Myśliwcem, Pełniącym Funkcję Prezydenta Fryderykiem Kapinosem oraz obecnym Prezydentem Jackiem Wiśniewskim.

– Przez kilkanaście ostatnich miesięcy po objęciu funkcji Prezydenta Miasta Mielca, sam osobiście miałem przyjemność współpracować z Panią Barbarą Wójcik, która wprowadzała mnie w niełatwe meandry miejskich finansów – mówi Prezydent Jacek Wiśniewski. – Jej sumienność, fachowość i niezwykła odpowiedzialność w pełnieniu tych tak ważnych obowiązków jest trudna do przecenienia.  Dlatego z tego miejsca w imieniu samorządu miasta Mielca bardzo serdecznie dziękuję Pani Skarbnik Barbarze Wójcik za 20 lat pracy na tym stanowisku. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale zastąpienie odchodzącej na zasłużoną emeryturę Pani Barbary Wójcik będzie nie lada wyzwaniem – dodaje Prezydent.

Prezydent Mielca zwrócił się także do Rady Miejskiej z wnioskiem o powołanie na stanowisko Skarbnika Miasta Mielca Anny Kobylarz.

Anna Kobylarz została zatrudniona w Urzędzie Miejskim w Mielcu w roku 2009. Przeszła poszczególne szczeble kariery zawodowej od podinspektora, poprzez inspektora, do funkcji głównego księgowego Urzędu, którą wykonywała od roku 2015. Od wrześniu ubiegłego roku pełni obowiązki Zastępcy Skarbnika Miasta, przygotowując się do wykonywania najważniejszej funkcji w zakresie realizacji gospodarki finansowej miasta Mielca.

Oprócz doświadczenia w zakresie rachunkowości, finansów publicznych i pracy w samorządzie, Anna Kobylarz posiada niezbędną wiedzę i kompetencje poparte kierunkowym wykształceniem. Ukończyła studia wyższe na kierunku finanse i rachunkowość, a także liczne studia podyplomowe i kursy. Posiada m.in. certyfikat księgowego wydany przez Ministra Finansów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.