Reklama

Mielecka firma na liście sankcji Putina. Co na to zarząd?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Mielecka firma na liście sankcji Putina. Co na to zarząd? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Władimir Putin nałożył sankcję na 74 podmioty gospodarcze w krajach NATO, w tym na firmę z Mielca - ANKOL. Jak komentuje sprawę zarząd firmy?

"Rząd Rosji zatwierdził listę osób prawnych, które będą podlegały specjalnym środkom ekonomicznym w zakresie współpracy wojskowej i technicznej. Dekret w tej sprawie został podpisany" — brzmi komunikat Kremla.

Objętych sankcjami jest 12 firm z Polski: Bumar-Łabędy, Fin Sp. z о.о., ANKOL Sp. z о.о., Cenzin PGZ, SELW-2 Sp. z о.о., Level 11 Sp. z о.о., Mesko s.а., Wtórplast Group, Wobi-Stal z о.о. , BRJ Militus-PL, Nattan С0.

"Decyzja prezydenta Władimira Putina o nałożeniu sankcji między innymi na naszą firmę - ANKOL- jest dla nas dużym zaskoczeniem, ale w oczywisty sposób odzwierciedla strategiczną zmianę w relacjach Rosji z Zachodem, która jest skutkiem wojny na Ukrainie.

Firma ANKOL utrzymywała kontakty gospodarcze z podmiotami w Rosji przez wiele lat, zaś wśród naszych partnerów rynek rosyjski należał do jednych z ważniejszych. 

Kontakty te zostały zamrożone już w 2014 roku po nałożeniu sankcji Unii Europejskiej wobec Federacji Rosyjskiej w reakcji na aneksję Krymu. W dniu 24 lutego bieżącego roku USA i Unia Europejska wprowadziły kolejne sankcje w reakcji na agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. 

W tym kontekście decyzja prezydenta Rosji o nałożeniu sankcji na firmę ANKOL nabiera wybitnie symbolicznego charakteru." -  czytamy w oficjalnym piśmie od firmy.

ANKOL to rodzinne przedsiębiorstwo handlowe zarządzane wspólnie przez Annę, Eryka i Karolinę Kolisz. Działa w branży  lotniczej na rynku  krajowym i międzynarodowym od 1991 roku.

Jest prywatnym dostawcą wyrobów dla lotnictwa wojskowego i cywilnego. Na podstawie posiadanych uprawnień i zezwoleń rządowych realizuje zamówienia dla Departamentów Zamówień MON RP oraz krajów od Dalekiego Wschodu po kraje Ameryki Łacińskiej.

Posiada koncesje MSWiA zezwalającą na obrót towarami, usługami i technologiami o znaczeniu strategicznym, oraz uprawnienia do uczestnictwa w przetargach państw grupy NATO. Realizuje dostawy dla departamentów obrony na całym świecie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy