Reklama

Reklama

Mielecka biblioteka została budową roku

Opublikowano: 16 grudnia 2020 11:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Rozbudowa i modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu przy ul. Kusocińskiego” uzyskała nagrodę I stopnia i tytuł „Budowa Roku Podkarpacia 2019 w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej”.

Rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu BUDOWA ROKU PODKARPACIA  miało miejsce podczas specjalnej gali, która ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, była transmitowana online.


Komisje konkursowe, odrębne dla każdej branży budowlanej, dokonały wyboru najlepszych obiektów i uhonorowały je nagrodami i wyróżnieniami. Główną nagrodę GRAND PRIX i  tytuł Budowa Roku Podkarpacia 2019 otrzymał obiekt pn.:„Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w PGE EC S.A. Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie”.

W kategorii „Obiekty Użyteczności Publicznej” bezapelacyjnie pierwsze miejsce przypadło modernizacji mieleckiej biblioteki, która w klasyfikacji  Grand Prix zajęła drugie miejsce i została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu Budowa Roku 2019.

Modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej polegała na przebudowie, rozbudowie i nadbudowie istniejącego budynku. Został zachowany układ konstrukcyjny ścian i słupów, stropy istniejącej biblioteki wykorzystano jako szalunki dla lanych stropów kondygnacji nadziemnych. Dokonano demontażu ścian działowych, okien, wyposażenia technicznego i pozostałych elementów budynku. Wykonano ściany i stropy kondygnacji nadziemnych oraz dach i elewacje. Powiązano część istniejącą z rozbudową. Wykonano nowe instalacje wewnętrzne.

W budynku zaprojektowano elewację o prostych formach. Całość nawiązuje do modernistycznej  architektury osiedla. Zastosowano oryginalne doświetlenie I i II piętra. Okna w ścianach zewnętrznych (za wyjątkiem ścian przy tarasie) zastąpiono świetlikami.

Po modernizacji w budynku może działać nowoczesna biblioteka publiczna łącząca funkcje kultury i oświaty. W obiekcie zlokalizowano wypożyczalnie dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży, czytelnię, nowoczesną salę audio-wizualną oraz przestrzeń wystawienniczą, zamontowano też wrzutnię książek. Obiekt charakteryzuje doskonała jakość zastosowanych materiałów i wykonania robót wykończeniowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Mądry

    Znaczy się, że szyby już nie wypadają.