Reklama

Mieleccy sportowcy ze stypendiami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Mielec

Mieleccy sportowcy ze stypendiami  - Zdjęcie główne

Stypendyści. | foto UM Mielec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek, 18 stycznia, mieleccy sportowcy podpisali umowy stypendialne na 2022 rok.

To efekt zarządzenia Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego z dnia 12 stycznia przyznającego miesięczne stypendia sportowe, dla najlepszych zawodniczek i zawodników, reprezentantów Polski, medalistów mistrzostw Polski oraz reprezentantów mieleckich drużyn występujących w rozgrywkach drużynowych na szczeblu centralnym.

Fundusz stypendialny, to jedna z wielu form wspierania sportu w naszym mieście, obok dotacji celowych, pieniędzy na szkolenie dzieci i młodzieży oraz środków finansowych na promocje przez sport.

- Pragnę z całą mocą podkreślić, że mimo dość ograniczonych możliwości finansowych budżetu naszego miasta z jakimi mamy do czynienia w ostatnich latach, staramy się utrzymać finansowanie sportu na niezmienionym poziomie - powiedziała Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Adriana Miłoś, dodając:

-W stosunku do wielkości budżetu, finansowanie sportu w Mielcu przez miejski samorząd należy do największych w naszym kraju. Sport to jedna z wizytówek naszego miasta.

W pierwszym półroczu do ekstraklasowych piłkarzy nożnych w formie stypendiów co miesiąc trafi 89 470 zł, a do piłkarzy ręcznych – 88 339 zł. Drużyna siatkarek może liczyć co miesiąc na 29 250 zł.

Największym beneficjentem miejskiego wsparcia dla przedstawicieli sportów indywidualnych jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec, który co miesiąc do podziału na 18 zawodniczek i zawodników będzie dysponował kwotą 14 150 zł. W tym gronie na największe wsparcie mogą liczyć nasi olimpijczycy z Tokio w chodzie sportowym – Katarzyna Zdziebło i Rafał Augustyn oraz nasz młodzieżowy mistrz Europy w rzucie młotem Dawid Piłat.

Stypendia trafią także do reprezentantów kolejnych ośmiu klubów z terenu Mielca. Są to:

  • MKS Ikar (pływanie),
  • Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo (modelarstwo kosmiczne),
  • Ultrafun (ultramaratony),
  • MKS Gryf (szermierka),
  • Mieleckie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych,
  • Stowarzyszenie Pro Vis (brazylijskie jiu-jitsu),
  • Iskra (Olimpiady Specjalne)
  • PTG Sokół (szermierka)

O przyznanie stypendium dla zawodniczek i zawodników do komisji stypendialnej powołanej przez Prezydenta wnioskują poszczególne kluby sportowe, które wskazują ilość zawodników i wielkość stypendium w ramach kwoty jaka jest do dyspozycji danego klubu.

Podpisane umowy stypendialne dotyczą pierwszego półrocza 2022 roku, ale w bieżącym budżecie Mielca na fundusz stypendialny w drugim półroczu zarezerwowane są środki finansowe na niemal identycznym poziomie. W sumie na cały rok 2022 miejski samorząd w formie stypendiów dla sportowców przeznaczy kwotę 2 mln 839 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy