Reklama

Mieleccy radni PiS podsumowali 2022 w Radzie Miasta [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: SzB

Mieleccy radni PiS podsumowali 2022 w Radzie Miasta [WIDEO] - Zdjęcie główne

Radni podsumowali swoją działalność w radzie miasta | foto SzB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni miejscy z klubu PiS z Mielca podsumowali ostatni rok swojej działalności. W swoim wystąpieniu mówią o tym dlaczego głosowali przeciwko uchwale budżetowej. Dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi budowy nowej hali MOSIR, a także wyliczają miejskie inwestycje, które udało się zrealizować dzięki ich inicjatywie. Na specjalnej konferencji pojawili się: Radosław Swół, Marian Kokoszka i Krzysztof Szostak.

- Ostatnie dyskusje i głosowanie nad budżetem miasta na 2023 rok pokazują stan miasta pod rządami koalizji "Naszego Mielca" i "Razem dla Ziemi Mieleckiej". My głosowaliśmy przeciwko tej uchwale. Dlaczego? Bo wczytując się w zaproponowany budżet miasta okazuje się, że w przełomie października i listopada miastu zabraknie środków na działalność. W budżecie pojawia się liczba prawie 70 mln deficytu. To jednak nie jest najgorsze w tym projekcie budżetu. Najgorsze jest to, że prezydent nie przedstawił żadnego planu skąd pozyskać brakujące środki do budżetu. Mam duże wątpliwości, czy w urzędzie miasta są ludzie, którzy znajdą tak duże środki - komentuje Radosław Swół, szef miejskiego klubu radnych PiS

Radosław Swół przywołał temat Miejskiej Komunikacji Samochodowej i dużej dopłąty z miejskiej kasy do opłacenia przewozów. Mówił także o wzroście zatrudnienia w Urzędzie Miasta, a także o problemie parkowania w centrum miasta. 

Z kolei radny Marian Kokoszka mówił o największej miejskiej inwestycji, czyli budowie hali MOSiR. Przypomniał, że zdaniem radnych PiS to była najlepsza i jedyna decyzja na tę inwestycje. Przypomniał okoliczności w jakich doszło do budowy nowej hali. 

- Opinii publicznej należy się informacja, że poprzednie ekipy zarządzające miastem świadomie zamiatały pod dywan problem złego stanu technicznego dużych obiektów miejskich. Zdecydowanie w najgorszym stanie była właśnie hala MOSIR. Mało kto wie o przypadku jak wentylator w nocy spadł do basenu w starej hali. Te wszystkie okoliczności pokazały, że decyzja o budowie nowej hali była jedyną słuszną - opowiada M. Kokoszka.

Radny Krzysztof Szostak mówił o obecnych problemach miasta. Wspomina o cenach biletów na miejskiej pływali. Porównuje je do cen, które ma sąsiedni Połaniec, czy Tarnobrzeg. Jak twierdzi - tam ceny są mniejsze. Mówi także o tym, że nie rozumie, dlaczego inwestycja hali sportowej MOSIR nie została jeszcze przejęta przez miasto.

- Oczekujemy szerokiej informacji o tym, kiedy ta hala zostanie przekazana do użytku mieszkańcom. Apeluję także do włądz miasta, żeby jednak umożliwiły lokalnym szkołom możliwość korzystania z nowego basenu przykładowo za symboliczną opłatę. Moim zdaniem to lepsze rozwiązanie, niż transport dzieci do basenu na Smoczce - komentował radny Krzysztof Szostak.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy